Microsoft Office także dla Metro

17-09-2011, 15:22

Popularny pakiet biurowy ma być dostępny również w wersji dla nowego interfejsu, by użytkownicy mogli pracować z wykorzystaniem tabletów.

W rozmowie z analitykiem giełdowym Steve Ballmer przyznał, że Microsoft przygotowuje wydanie swojego popularnego pakietu również dla interfejsu Metro. Możesz się spodziewać, że pracujemy ciężko nad tym, co można by określić jako Office w stylu Metro - powiedział dyrektor generalny Microsoftu.

Czytaj także: Microsoft: Słaba sprzedaż Kinecta w Japonii

Sonda
Tablet to odpowiednie narzędzie do pracy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Myślę, że Metro potrzebuje narzędzi, które pozwoliłyby pracować ludziom z dokumentami na tabletach - powiedział wcześniej analityk Rob Helm. Jego zdaniem firma musi się skupić również na platformie ARM, która jest podstawą coraz większej liczby stosunkowo tanich urządzeń przenośnych. W przypadku ARM nie ma jednak mowy o uruchamianiu narzędzi znanych z wcześniejszych wersji Windowsa zaprojektowanych dla architektury Intel x86.

Jak dodatkowo zauważył Helm: Po tym jak x86 zostanie zastąpione przez ARM, Microsoft potrzebuje aplikacji biurowych, które pozwolą na pracę z wykorzystaniem nowej architektury. Office Web Apps są do tego świetnie dostosowane, jednak nie wspierają trybu offline.

Analitycy są zgodni w kwestii tego, że Office przeznaczone dla ARM nie zagrozi rozwojowi linii dla standardowych pecetów. Przypomnijmy, że Metro jest interfejsem skierowanym wyłącznie do urządzeń dotykowych i ma być ładowany w systemie niezależnie od środowiska znanego z wcześniejszych wersji Windowsa. Jak informowaliśmy niedawno, Microsoft chce pobierać 30% prowizji od sprzedaży tego typu programów, promowanych w jego sklepie z aplikacjami.

Czytaj także: Metro w Windows 8 bez Flasha


Źródło: ComputerWorld
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy