Microsoft niebawem pokaże smartfony "Pink"

06-04-2010, 13:50

12 kwietnia Microsoft zaprezentuje coś nowego. Do dziennikarzy trafiły zaproszenia z hasłem "Czas się dzielić" (It's time to share). Z domysłów i doniesień "zaufanych źródeł" wynika, że Microsoft zaprezentuje smartfony "Pink", których zdjęcia już jakiś czas temu "wyciekły" do sieci.

W serwisie Engadget można zobaczyć zaproszenie, które trafiło do dziennikarzy z zagranicznych mediów. Daje ono pewność co do tego, że firma z Redmond pokaże jakiś nowy produkt, prawdopodobnie związany z serwisami społecznościowymi. Niektórzy sądzili, że może chodzić o dwuekranowy tablet Courier. Inni od razu domyślili się, że chodzi o smartfony tworzone w ramach projektu "Pink".

Niektóre serwisy (np. Gizmodo) wskazują na to, że zaproszenie ma podobny projekt graficzny, jak materiały promocyjne Project Pink ujawnione wcześniej w sieci.

"Źródła" mówią o Pink

Z kolei Wall Street Journall powołujący się na własne źródła jest pewien, że chodzi właśnie o nowe smartfony. Według gazety mają to być urządzenia adresowane do młodych ludzi i umożliwiające wygodne korzystanie z serwisów społecznościowych.

Urządzenia mają być dostarczane w partnerstwie z operatorem Verizon. Będzie je produkować Sharp, co zdaje się potwierdzać tezę, że smartfony Pink będą następcami urządzeń Sidekick. Microsoft miał zaprojektować nie tylko telefony, ale także oprogramowanie i usługi dla nich. Szczegóły w tekście Nicka Wingfielda pt. Microsoft to Unveil New Mobile-Phones Line.

Na "źródła zbliżone do sprawy" powołuje się także CNET. Donosi on, że nowe telefony "Pink" o nazwach kodowych Pure i Turtle będą wyposażone w wysuwaną klawiaturę QWERTY. Według CNET te urządzenia będą dawały dostęp nie tylko do serwisów społecznościowych, ale także do usługi muzycznej Zune (zob. Ina Fried, Microsoft's mystery event revealed).

>>> Czytaj: Microsoft pokazał Windows Phone 7 Series (wideo)

Wcześniej pisaliśmy, że Pure i Turtle mają działać pod kontrolą systemu operacyjnego zbliżonego do Windows Phone 7 Series, ale jednak innego. Wśród najnowszych doniesień również znajdziemy takie informacje. Wydaje się to dziwne, bo Microsoft jeszcze nie wprowadził na rynek "całkowicie nowego" Windows Phone 7 Series, a już na horyzoncie są urządzenia z inną platformą.

Najnowsze doniesienia (podobnie jak starsze) nie odpowiadają także na podstawowe pytanie: Czym Pure i Turtle zachwycą potencjalnych nabywców? Klawiatura QWERTY to nic nowego, podobnie jak mobilny dostęp do serwisów społecznościowych. Możliwe, że Microsoftowi udało się zachować w tajemnicy jakiś atut. Może się też okazać, że główną zaletą nowych urządzeń będzie niska cena. Szczegóły poznamy w najbliższy poniedziałek.

>>> Czytaj: Microsoft "poszukiwaczem" na rynku mobilnym


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Zunetag Verizontag Turtletag smartfonytag Puretag Project Pinktag Microsoft
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031