Microsoft: Nie pozyskujemy danych lokalizacyjnych bez zgody użytkowników

06-09-2011, 13:01

Gigant z Redmond zaprzeczył plotkom związanym z wyciekiem lokalizacji użytkowników korzystających z Windows Phone 7.

Microsoft w ostatnim czasie sukcesywnie ujawnia szczegóły dotyczące Windowsa 8, natomiast równie duże nadzieje firma pokłada w Windows Phone 7 Mango, który zostanie udostępniony w najbliższych miesiącach.

>>Czytaj także: Media Center, choć mało popularny, zostanie dołączony do Windows 8

Sonda
Korzystasz z usług geolokalizacyjnych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował serwis WinRumors, Microsoft został w ubiegłym tygodniu oskarżony o pozyskiwanie danych lokalizacyjnych bez zgody użytkowników. Informacje tego typu miały wyciekać poprzez oprogramowanie obsługujące aparat w Windows Phone 7. Co więcej, dane o użytkownikach miały być udostępniane, nawet gdy wcześniej wyraźnie zastrzegli oni, że nie chcą ich publikować.

Microsoft zapewnił, że firma nie postępuje w ten sposób. Traktujemy prywatność użytkowników bardzo poważnie - powiedział rzecznik prasowy firmy. Jak dodał: Naszym celem było i pozostanie dostarczanie klientom pełnej kontroli nad tym, jak i czy ich dane są wykorzystywane do ustalania pozycji urządzenia, którego używają.

Informacje na temat identyfikatorów urządzeń nie są dodatkowo wysyłane do bazy giganta z Redmond, a zatem nie można na ich podstawie zidentyfikować położenia konkretnych użytkowników. Przed Microsoftem również Google oraz Apple były oskarżane o luki związane z usługami lokalizacyjnymi w ich mobilnych platformach.

>>Czytaj także: Windows 8: Użytkownicy nie powinni się obawiać nowego interfejsu


Źródło: WinRumors
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy