Microsoft na tropie piratów (wideo)

20-04-2010, 14:46

Telewizja internetowa Lookr.tv zaprezentowała kolejny odcinek cyklu Lookr.tv #Backstage, tym razem pokazując od kulis, jak Microsoft walczy z piractwem. Jak twierdzi bowiem Krzysztof Janiszewski, odpowiedzialny za Ochronę Własności Intelektualnej w polskim oddziale Microsoftu, 56% oprogramowania w Polsce jest kradziona.

Krzysztof Janiszewski od kilkunastu lat zajmuje się koordynacją działań mających na celu ograniczenie nadużyć związanych z użytkowaniem i handlem nielegalnymi kopiami produktów Microsoftu. Przy współpracy z detektywami i policją monitoruje przestępstwa w internecie i dostarcza informacji mogących pomóc w ujęciu sprawców. Jego praca nie przypomina jednak wyczynów w stylu Chucka Norrisa z serialu „Strażnik Teksasu”. Jedną z przestrzeni jego działań jest sieć. Obserwuje aukcje internetowe i na podstawie samych opisów jest w stanie określić, która oferta wygląda podejrzanie.

Na filmie wideo zrealizowanym przez Lookr.tv Krzysztof Janiszewski pokazuje, czym charakteryzują się pirackie opakowania, jak weryfikować certyfikat autentyczności, jak wyglądają oryginalne płyty z hologramem, jakie elementy powinien zawierać OEM. W programie wypowiadają się także Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji oraz detektyw internetowy, którego tożsamość nie może zostać ujawniona – opowiadają oni o konsekwencjach prawnych oraz zagrożeniach związanych z wykorzystywaniem nielegalnego oprogramowania.

Do tej pory w ramach Lookr.tv #Backstage zrealizowano odcinki poświęcone Naszej Klasie i Filmwebowi. W kolejnej odsłonie cyklu przedstawiona zostanie załoga serwisu Wykop.pl.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31