Microsoft na Syberii

27-11-2007, 19:11

Irkuck to kolejne po Dublinie miasto, gdzie powstanie serwerownia z kilkudziesięcioma tysiącami serwerów, obsługująca najnowsze usługi Microsoftu.

Najnowsza inwestycja Microsoftu miałaby powstać między Irkuckiem a Angarskiem w południowej Syberii. Warte około 500 milionów dolarów centrum przetwarzania danych miałoby pomieścić serwery obsługujące m.in. MSN czy Windows Live.

To kolejny wielki projekt inwestycyjny Microsoftu, jaki pojawił się w ostatnich tygodniach. Niedawno informowaliśmy o identycznej inwestycji koncernu w Dublinie, stolicy Irlandii.

Według przedstawicieli firmy jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek terminach, gdyż Microsoft i władze obwodu irkuckiego podpisały na razie jedynie list intencyjny w sprawie inwestycji. Negocjacje są na bardzo wczesnym stadium rozwoju - informuje CNews.ru.

Władze regionu liczą, że dzięki zlokalizowaniu centrum i realizacji innych projektów z zakresu nowych technologii (chodzi głównie o nanotechnologię oraz cyfrowy podpis), Irkuck ma szansę stać się ważnym ośrodkiem naukowym na mapie Rosji.

Nie jest wykluczone, że Microsoft dokona w przyszłości podobnych inwestycji w Rosji.

Źródło: Cnews
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag serwerownietag Rosjatag Microsofttag inwestycje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy