Microsoft: jedenaście biuletynów - sześć krytycznych

11-10-2006, 08:00

Zgodnie z harmonogramem Microsoft udostępnił zapowiadane wcześniej jedenaście biuletynów bezpieczeństwa. Sześć z nich ma znaczenie krytyczne. Na uwagę zasługuje duża liczba łatanych przez nie usterek.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Październikowe biuletyny łatają w sumie 26 niezależnych luk, z czego aż 16 dotyczy pakietu biurowego Office. Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że jest to chyba największa liczba łatanych przez Microsoft luk w ramach zwykłego, comiesięcznego cyklu udostępniania aktualizacji.

Wśród łatanych luk znajduje się sporo takich, które były już wykorzystywane przez cyberprzestępców do ataków (luki w programach Office). Co ciekawe, do załatania nadal pozostaje jedna luka w Internet Explorerze. Christopher Budd z Microsoft Security Resource Center stwierdził w wypowiedzi dla agencji Associated Press, że można z nią poczekać, gdyż ataki z jej wykorzystaniem nie są częste.

Październikowe aktualizacje o znaczeniu krytycznym, które użytkownicy Windows i Office powinni zaaplikować natychmiast, to następujące biuletyny:

  • MS06-057 - luka w powłoce Windows może pozwolić na zdalne wykonanie kodu

  • MS06-058 - luka w programie PowerPoint

  • MS06-059 - luki w programie Excel

  • MS06-060 - luki w programie Word

  • MS06-061 - luki w usługach Microsoft XML Core

  • MS06-062 - luki w pakiecie Office


Zdaniem ekspertów użytkownicy powinni jako pierwszą zainstalować poprawkę MS06-061, gdyż nie istnieją żadne tymczasowe sposoby na obejście problemów związanych z luką w Microsoft XML Core. O załatanie luk w MS Office szczególnie powinni zatroszczyć się użytkownicy Windows i Office 2000, bo dla nich te luki są najbardziej niebezpieczne.

Poza aktualizacjami krytycznymi, do zainstalowania pozostają jeszcze 2 biuletyny o znaczeniu umiarkowanie ważnym i po jednym o znaczeniu średnim oraz niskim.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.