Microsoft i Toyota opracują wspólnie technologie chmurowe dla samochodów

07-04-2011, 17:49

Samochody przeniosą się w chmury szybciej niż mogliśmy tego oczekiwać. Na razie jednak niestety tylko w te obliczeniowe.

Microsoft niedawno ogłosił partnerstwo z Nokią i widocznie taki model współpracy gigant z Redmond chce zastosować także w przypadku wielu innych firm.

>>Czytaj także: Aplikacja Grooveshark znika z Android Marketu

Sonda
Internet w samochodzie jest potrzebny?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje Reuters, do 2015 roku Toyota zamierza stworzyć całą gamę cyfrowych usług w oparciu o rozwiązania chmurowe Microsoft Azure. W pierwszej kolejności całość zostanie użyta do dostarczania kierowcom informacji takich, jak mapy GPS czy treści multimedialne.

Na projekt ma zostać przeznaczonych około 12 milionów dolarów, a usługi bazujące na internecie mają być oferowane na terenie 170 państw. Jak mówi prezes Toyoty, "rozwiązanie jest kluczowe dla przyszłości firmy" i oprócz multimediów system ma skupiać się w na obsłudze samochodów elektrycznych oraz oszczędzaniu energii.

Toyota jest ostatnio w bardzo trudnym położeniu. Ze względu na wydarzenia w Japonii producent musiał czasowo zamknąć wiele swoich fabryk. Pomimo kryzysu firma nadal stawia jednak na innowacje.

>>Czytaj także: Anonymous zablokowali stronę PlayStation


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy