Microsoft i Tesco oferować będą filmy online

11-09-2009, 07:00

Czy wspólne przedsięwzięcie dwóch gigantów w swoich branżach pozwoli zmniejszyć skalę zjawiska dzielenia się plikami filmowymi w sieci? Zadanie nie jest łatwe, ale możliwe.

Microsoft i Tesco poinformowały o zawarciu umowy, dzięki której chcą wejść na rynek filmów online. Pobieranie filmów z sieci kojarzy się obecnie głównie z sieciami p2p. Porozumienie między dwoma gigantami ma to jednak zmienić. Obowiązywać ono będzie jednak tylko na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Każdy klient brytyjskiej sieci handlowej, który dokona zakupu jednego z wyznaczonych filmów, otrzyma możliwość pobierania z internetu cyfrowych wersji innych produkcji. Usługa oparta jest o Silverlight, technologię Microsoftu, umożliwiającą przeglądanie multimediów z poziomu przeglądarki. Co ważne, jakość pobieranych filmów ma nie odbiegać od tej, którą znamy z płyt DVD czy Blu-ray.

Klienci mają otrzymać jednak znacznie więcej niż tylko sam film. Zwiastuny, wycięte z filmów sceny czy też wywiady z twórcami to tylko niektóre z dodatków, które klienci dostaną. Oprócz tego będą mogli na żywo porozmawiać z osobami, które jednocześnie oglądają ten sam film. W ofercie będą też powiązane z filmem pliki muzyczne, dzwonki do telefonów komórkowych czy gry sieciowe.

Rob Salter, odpowiedzialny w Tesco za rozrywkę, powiedział, że z czasem zakres usług ma zostać znacznie poszerzony, by wersja online oferowała znacznie więcej niż kupiony w tradycyjnym sklepie film.

Usługa ta wydaje się być ważnym krokiem wytwórni filmowych w walce z dzieleniem się plikami w internecie. Do tej pory prym w tej kwestii wiedli producenci muzyki. Czas pokaże, czy dla internautów będzie to atrakcyjna alternatywa.


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031