Metro w San Francisco odcięło sieć komórkową w obawie przed zamieszkami

13-08-2011, 10:14

Funkcjonariusze policji obawiali się, że tłum wykorzysta mobilne urządzenia do komunikacji.

Jak informowaliśmy niedawno, londyńska policja zatrzymała 18-latkę, która zachęcała do brania udziału w zamieszkach swoich znajomych, wykorzystując komunikator BlackBerry Messenger. Podobnego scenariusza obawiali się także amerykańscy stróże prawa.

>>Czytaj także: BlackBerry zhakowane za pomoc londyńskiej policji

Sonda
Korzystasz z serwisów społecznościowych na urządzeniach przenośnych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował serwis CNET, funkcjonariusze odpowiedzialni za obsługę szybkiej kolei łączącej San Fransisco z Richmond (BART) zdecydowali się na odcięcie sieci komórkowej, by nie dopuścić do zaostrzenia się protestu. To jedna z wielu taktyk wykorzystywanych, by zapewnić bezpieczeństwo na platformie - powiedział przedstawiciel policji.

Aktywiści planowali protesty w związku z zastrzeleniem przez stróżów prawa bezdomnego Charlesa Blaira Hilla, który miał wcześniej zaatakować policjantów nożem. Jak zauważają władze metra: Zakłócenia spowodowane przez cywili w zatłoczonym śródmieściu San Francisco mogłyby prowadzić do przeludnienia platformy i stworzenia zagrożenia zarówno dla pasażerów, pracowników, jak i samych demonstrantów.

Akcję cenzury związanej z bezprzewodową komunikacją ostro skrytykowali haktywiści z grupy Anonymous. W wiadomości na Twitterze napisali: Pokażemy BART, jak uniknąć zamieszek, ogłaszając jednocześnie operację OpBART. Na razie nie wiadomo jednak, jak dokładnie Anonymous chcą tego dokonać.

W innych wiadomościach hakerzy zauważają związek działań amerykańskiej policji z egipskimi powstaniami, podczas których prezydent Hosni Mubarak również wyłączał sieć komórkową. Jak zapewnili Anonymous: Egipcjanie okazują solidarność z Amerykanami, jeśli chodzi o incydent wyłączenia sieci w metrze.

>>Czytaj także: Dane londyńskich szabrowników trafiają na Twittera


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy