Menu start wróci do Windowsa, choć w połowie kafelkowe - wideo

04-04-2014, 15:13

Menu start, podobne do tego z Windows 7, powróci do Windowsa. Ta mała zmiana może być bardzo istotna dla wielu osób.

Wczoraj wspominaliśmy o nowościach, jakie czekają użytkowników Windows Phone 8.1 oraz Windows 8.1. Użytkownicy PC-tów mają dostać możliwość logowania się od razu do pulpitu, ale to nie będzie jedyny krok Microsoft w stronę windowsowej tradycji.

Na konferencji Build Terry Myerson zaprezentował menu start, które ma powrócić do Windowsa. Będzie ono przypominało menu znane z Windows 7, choć zostanie podzielone na dwie kolumny. W jednej kolumnie będzie tradycyjne menu, a w drugiej znajdą się kafelki. Możecie to zobaczyć na filmie poniżej.

Z tego co mówił Myerson można wnioskować, że to menu nie będzie częścią nadchodzącego Windows 8.1, ale pojawi się potem jako aktualizacja. Użytkownicy będą mogli dzięki niemu uruchamiać także aplikacje Modern (Metro) na pulpicie.

Sonda
Powrót nenu start to dobry pomysł?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Powrót menu start może bardzo pomóc Windowsowi. Z danych StatCounter wynika, że obecnie połowa internautów (50,4%) używa Windows 7, a więc systemu wyposażonego w menu start. Nadal dość popularny jest Windows XP (17,16%), który też ma menu start. Jeśli Microsoft ma przekonać tych wszystkich ludzi do nowych systemów swojej produkcji, powinien udostępnić coś wyglądającego znajomo.

Zapowiedź dotycząca menu start pojawia się po tym, jak Microsoft zapowiedział wprowadzenie "uniwersalnych aplikacji", które będzie można uruchamiać na różnych urządzeniach z Windowsem. Takie ujednolicenie niesie ze sobą korzyści dla wszystkich - użytkowników i deweloperów. Microsoft już dawno temu zapowiadał jednego Windowsa na różne urządzenia, ale najwyraźniej dopiero teraz zaczął tę ideę realizować.

Czytaj także: Windows Phone 8.1 ma swój odpowiednik Siri. To Cortana


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930