MedApp i Leczymy z Misją wspólnie pomagają w Kenii

28-07-2017, 08:37

Dzięki kooperacji telemedycznej spółki MedApp z wolontariuszami reprezentującymi inicjatywę Leczymy z Misją, Kenijczycy otrzymają profesjonalną poradę kardiologiczną.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ramach współpracy firma MedApp udostępni lekarzom i studentom medycyny z inicjatywy Leczymy z Misją, przebywającym w Kenii, aparaty do EKG wraz z innowacyjnym oprogramowaniem analitycznego systemu Carna Life, które analizuje wynik badania oraz umożliwia jego przesłanie telemedycznie specjalistom w Polsce do oceny. Oprogramowanie oraz sprzęt zostaną przekazane personelowi szpitala w Kyenii (niedaleko Embu), który zostanie przeszkolony z obsługi aparatury i systemu.

Na współpracy zyskają kenijscy pacjenci z problemami kardiologicznymi, których jest bardzo dużo. To konsekwencja zarówno braku wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, jak i wysokiego współczynnika nosicielstwa wirusa HIV w Kenii (5,9% w skali kraju). Wdrożenie urządzeń i oprogramowania do analizy EKG pozwoli zdiagnozować niewykryte do tej pory zaburzenia oraz ukierunkować pacjenta na dalsze, specjalistyczne leczenie.

Szpital w Kyenii, chociaż jest dużą jednostką (obecnie przebywa tam ponad 350 pacjentów), zmaga się z niedoborem kadry lekarskiej oraz specjalistycznej aparatury diagnostycznej, w tym aparatów do badania EKG.

Przedstawiciele organizacji Leczymy z Misją wylecieli do Kenii 18 lipca i pozostaną tam do końca września.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag szpitaltag MEDapptag Leczymy z Misjątag Keniatag EKG
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.