Pytacie, czy dowodu osobistego i prawa jazdy nie będzie w aplikacji mDokumenty. Wyjaśniamy na podstawie informacji, które przekazało nam Ministerstwo Cyfryzacji.
reklama
W ramach mDokumentów będą dostępne (oraz już działają) następujące usługi:
mTożsamość
Jest to usługa sprawdzania tożsamości innej osoby lub potwierdzania swojej. Aby z niej skorzystać, należy mieć Profil Zaufany (przeczytaj, jak założyć "tradycyjnie" i przez bankowość elektroniczną). Następnie na swój smartfon pobrać darmową aplikację mObywatel.
Można z niej korzystać w relacjach:
Ministerstwo Cyfryzacji (przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji) pracuje nad prototypem rozwiązania umożliwiającego korzystanie z aplikacji mObywatel w relacjach z policją.
mLegitymacjaSzkolna i mLegitymacjaStudencka
Dokumentu uczniowskie i studenckie mają ruszyć w wersji pilotażowej na początku kolejnego roku: szkolnego (wrzesień) i akademickiego (październik). Uczniowie z wybranych szkół będą mogli pełnoprawnie korzystać z aplikacji mObywatel zamiast z papierowych wersji legitymacji, podobnie z papierowych czy plastikowych wersji legitymacji będą mogli zrezygnować studenci.
mKDR(Karta Dużej Rodziny)
Ma to być uzupełnienie aplikacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W tym wypadku planowany termin uruchomienia aplikacji to IV kwartał 2018 r.
mDowódRejestracyjny
Ma zawierać m.in. dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) dotyczące samochodu oraz ubezpieczenia OC. Planowany termin uruchomienia tej usługi to IV kwartał 2018 r.
mKartaMiejska
Ma ona spełniać rolę imiennego biletu miesięcznego w komunikacji miejskiej. Pilotaż w wybranych miastach ma ruszyć w I kwartale 2019 r.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*