Maszyny od HP dla Windowsa 8. Nowoczesność i powrót do starego pomysłu

10-09-2012, 10:01

Firma HP zaprezentowała komputery z rodziny All-in-One PC, zoptymalizowane dla Windowsa 8. Może się wydawać, że są to wariacje na temat Maków i urządzeń takich, jak Surface. W rzeczywistości firma HP wraca do pomysłu na komputer, który przedstawiła już cztery lata temu.

W połowie ubiegłego miesiąca przedstawiciele Microsoftu mówili o nowatorskich maszynach dla Windowsa 8 RT, jakie mają stworzyć m.in. firmy Dell, Lenovo i Samsung. Steven Sinofsky z Microsoftu zapewniał, że będą to urządzenia nowatorskie i różnorodne, realizujące filozofię działania bez wyłączania i nie będące klonami iPada.   

Jakby z boku tego wszystkiego jest firma HP, która nie chce początkowo wypuszczać urządzenia dla Windowsa RT (czyli z procesorem ARM), ale będzie oczywiście próbować swoich sił na rynku "zwykłych" komputerów z Windowsem 8. Wczoraj firma zaprezentowała urządzenia tego typu, jakie ma zamiar wprowadzić na rynek.

Czytaj: Urządzenia z Windowsem RT będą zawsze włączone. Nie będą klonami iPada

Te urządzenia są PC-tami z rodziny All-in-One (AiO), tzn. są to komputery stacjonarne, w których monitor zintegrowany jest z jednostką centralną i podłącza się do niego jedynie urządzenia takie, jak klawiatura czy mysz. Większości osób zapewne będą się one kojarzyć z Makami.

Te nowe urządzenia to:

HP ENVY 23 oraz ENVY 20 TouchSmart, które wyglądają podobnie, różniąc się rozmiarami ekranu (23 i 20 cali). Te urządzenia mają ekran multidotykowy 10-punktowy. 

zdjęcie

HP Spectre ONE będący według HP "najcieńszym AiO PC na świecie", które nie ma jednak ekranu dotykowego, ale zamiast niego jest trackpad.

zdjęcie

Jest jeszcze HP Pavilion 20 All-in-One PC, który będzie najtańszym, również nie-dotykowym urządzeniem tego typu.

zdjęcie

Wszystkie te urządzenia mogą kojarzyć się z Makami, ale najbliższy produktom Apple jest cienki komputer Spectre ONE, bez ekranu dotykowego, ale z trackpadem wspierającym multidotykowe gesty.

Brak wsparcia dla dotyku na ekranie jest zrozumiały w przypadku urządzenia, którego grubość sięga zaledwie 11,5 mm w najgrubszym miejscu (podczas gdy przekątna ekranu to 23,6 cala). Spectre ONE ma być urządzeniem bardzo wydajnym i służącym rozrywce, wyposażonym w 6 GB pamięci RAM oraz dysk do 1 TB.

Sonda
Komputer stacjonarny z interfejsem dotykowym to dobry pomysł?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Cena Spectre ONE zaczyna się od 1299 USD.

HP ENVY 23 oraz ENVY 20 to urządzenia z ekranem dotykowym, które mogą się z tego powodu kojarzyć z tabletami albo urządzeniami takimi, jak Surface. Warto jednak zauważyć, że pierwsze urządzenie z serii TouchSmart pojawiło się już w roku 2008. Wówczas zintegrowany domowy komputer dotykowy służący w domu głównie rozrywce wydawał się produktem niezwykle nowatorskim, nieco dziwacznym. Dziś nikt nie kwestionuje zalet urządzeń dotykowych przy obsłudze multimediów, zatem stara idea HP może się odrodzić dzięki Windowsowi 8.

Ceny HP ENVY 20 oraz HP ENVY 23 startują odpowiednio od 799 i 999 dolarów.

Najtańszy HP Pavilion 20  to po prostu dobry komputer stacjonarny dla osób, które cenią sobie ładne aranżowanie przestrzeni. Jego cena startuje od 499 USD.

Godne odnotowania są dwie nowości, jakie HP wprowadzi z tymi maszynami. Będą one wyposażone w technologię NFC, co otwiera nowe możliwości w zakresie prostego, bezprzewodowego łączenia się z innymi urządzeniami. HP zapowiada też, że zaoferuje specjalne aplikacje dla tych maszyn w sklepie z aplikacjami, który będzie częścią Windowsa 8.

Czytaj: Surface za 200 dolarów? To całkiem możliwe, ale czy korzystne?


Źródło: HP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy