Masz konkretny pomysł na biznes? Zgłoś się do Imagine Cup 2015

29-10-2014, 08:11

Od zakończenia 12. edycji Imagine Cup minęło zaledwie kilka tygodni, jednak jej zwycięzcy nie mieli jeszcze czasu na odpoczynek. Zespół Eyenaemia z Australii wrócił do Seattle na prywatne spotkanie z Billem Gatesem oraz tygodniowy pobyt w siedzibie Microsoftu. Zespół Brainy Studio z Rosji od razu po światowych finałach uczestniczył w konferencji developerskiej PAX Dev. Estimeet z Nowej Zelandii czekają 4 intensywne tygodnie w ramach programu Microsoft Ventures Accelerator. Dobry projekt, konkretne doświadczenia i umiejętności zdobyte podczas Imagine Cup oraz nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. dolarów - to wszystko, czego trzeba, aby stworzyć własną firmę. Za kilka miesięcy kolejne zespoły mogą znaleźć się na ich miejscu.

Imagine Cup, największy konkurs technologiczny dla studentów, to już nie tylko możliwość współzawodniczenia z najlepszymi zespołami z całego świata oraz świetna zabawa – to realna szansa na realizację swoich pomysłów na biznes. Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoftu, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów już na etapie polskich finałów.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty w jednej z trzech głównych kategorii konkursowych:  

  • Projekty Społeczne - World Citizenship,
  • Gry - Games
  • Innowacje - Innovation.

Każda z kategorii będzie również oferowała możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach online, tzw. Challenges. W Pitch Video Challenge zadaniem jest nagranie 3-minutowego filmu prezentującego pomysł na projekt. Project Blueprint Challenge polega na stworzeniu 5-10-stronicowej propozycji strategii. W User Experience Challenge należy przedstawić dokumenty, które zobrazują doświadczenia przyszłych użytkowników projektu. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca, otrzymają nagrody w wysokości 3 tys. dolarów.

Nowością w edycji 2015 jest wyzwanie Code Hunt Challenge stworzone we współpracy z Microsoft Research. Code Hunt to gra, dzięki której zawodnicy będą mogli podszkolić swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobywać nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 2015 r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze rozwiązanie zadania w najkrótszym czasie gwarantuje 1 tys. dolarów, a każdy zawodnik weźmie udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5 tys. dolarów. 

Harmonogram Imagine Cup 2015
Harmonogram Imagine Cup 2015, źródło: imaginecup.pl

Dla osób, które są nastawione na realizację swoich pomysłów, Imagine Cup to dobre miejsce, żeby stworzyć zespół czy pozyskać środki na działania marketingowe. Przykładem może być rzeszowski zespół Power of Vision, który z projektem Face Controller trafił do finału ostatniej edycji.  Naszym projektem już zainteresowało się kilku inwestorów i aktualnie pracujemy nad biznes planem, co pozwoli w przyszłym roku rozpocząć dystrybucję w całej Europie oraz w USA - mówi Norbert Pisz, jeden z twórców tego projektu.

Warto odnotować, że polscy studenci stawali na podium Imagine Cup aż 23 razy, zdobywając 7 pierwszych, 9 drugich i 7 trzecich miejsc. Dla części z nich tworzenie oprogramowania stało się sposobem na życie, czego przykładem są takie firmy jak Senfino czy DevCore.NET.

Więcej informacji o Imagine Cup 2015 można znaleźć na oficjalnym profilu w serwisie Facebook oraz na stronie internetowej. Poniżej zamieszczamy krótkie wideo, prezentujące, jak w kilku krokach zgłosić się do konkursu Imagine Cup 2015:

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031