MasterCard: Zbliżeniowi kieszonkowcy? To niemożliwe

19-10-2011, 15:07

Płatności dokonywane za pośrednictwem kart zbliżeniowych MasterCard oraz urządzeń w technologii PayPass są równie bezpieczne, jak płacenie tradycyjnymi kartami - przekonuje MasterCard. Firma wystosowała oświadczenie będące odpowiedzią na pojawiające się informacje, że kieszonkowcy mogą wykorzystywać specjalne urządzenia elektroniczne do okradania użytkowników kart zbliżeniowych

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma MasterCard postanowiła odnieść się do zarzutów o możliwości sczytania danych z karty przez osoby niepowołane, np. numeru konta czy daty ważności karty. Zdaniem MasterCard taka ilość danych jest bezużyteczna.

  • Z takimi danymi nie można dokonać zakupów przez internet lub telefon. Sprzedawca w celu zakończenia transakcji poprosi o kod CVC2 (3-cyfrowy kod weryfikujący znajdujący się na tyle karty). Ten kod nie jest zawarty w danych na karcie PayPass. Coraz więcej sprzedawców z branży e-commerce stosuje system weryfikacji MasterCard SecureCode, aby zakończyć transakcje wykonane przy użyciu karty. Zapewnia to dodatkową ochronę dla posiadacza karty i wymaga przedstawienia kodu lub hasła do zaakceptowania transakcji.
  • Nie można wyprodukować nowej fałszywej karty magnetycznej z paskiem bez danych CVC1 zapisanych na pasku magnetycznym.
  • Nie można wyprodukować nowej fałszywej karty PayPass ani fałszywej karty z mikroprocesorem bez kluczy przechowywanych bezpiecznie w mikroprocesorze PayPass, które są stosowane do zapisania danych transakcji i/lub stworzenia dynamicznego kryptogramu po każdej transakcji.

MasterCard informuje ponadto, że mikroprocesor zainstalowany w karcie PayPass wykorzystuje te same techniki szyfrowania dla transakcji z wykorzystaniem technologii PayPass oraz standardowych kart z mikroprocesorem. Tworzy podpisy i/lub dynamiczne kryptogramy unikalne dla każdej transakcji, sprawiając, że skopiowanie karty lub "odtworzenie" transakcji jest praktycznie niemożliwe.

Dla każdej transakcji dokonanej kartą MasterCard PayPass jest generowany podpis i/lub kryptogram, który zmienia się po każdej transakcji. Jest to możliwe tylko w przypadku prawdziwej karty, a próba odtworzenia podpisu i/lub kryptogramu zostałaby wykryta.

Czytaj: Ochrona prywatności przeszkadza w zwalczaniu botnetów?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.