Maroko zablokowało u siebie usługi VoIP

20-02-2012, 08:33

Skype oraz wszystkie inne darmowe usługi VoIP zostały zablokowane w Maroku - poinformował serwis "Moroccan Geeks". Zdaniem witryny jest to efekt niechęci operatorów do bezpłatnych połączeń przez sieć.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Usługi VoIP umożliwiające wygodną komunikację głosową przez sieć często blokowane są przez rządy państw, by w ten sposób utrudnić komunikację i wszczynanie protestów. Nierzadko usługi tego typu wyłączane są jednak również z bardziej prozaicznych przyczyn.

Czytaj więcej: Skype przejęty

Zdaniem Moroccan Geeks blokada usług VoIP w Maroku jest efektem niechęci tamtejszych operatorów do licznych usług, które umożliwiały darmowe rozmowy przez internet. Skype, TeamSpeak czy Viber szybko zyskiwały tam popularność, istotnie ograniczając zyski operatorów.

Jak ujęła to marokańska witryna: "operatorzy bronią w ten sposób swoich interesów". Co więcej, serwis Al Sabaheya zauważa, że blokada została wprowadzona niedługo po tym, jak największy marokański operator zaprezentował własną usługę VoIP, nazwaną MTBOX. Wcześniej dostawcy usług telekomunikacyjnych mieli utrudniać działanie komunikatora Skype, nierzadko rozłączając rozmowy.

Warto przypomnieć, że niedawno firma Cisco zażądała od sądu, by jeszcze raz przyjrzał się przejęciu usługi Skype przez Microsoft. Największy na świecie producent rozwiązań sieciowych chce ustalenia standardów dla technologii VoIP podobnych do tych, jakie obowiązują w telefonii komórkowej.

Czytaj także: Wkrótce Skype również dla platformy Windows Phone (wideo)Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.