Mapy Nokii także w trybie offline (wideo)

22-11-2011, 14:59

Z map dostępnych bez konieczności łączenia się z internetem będą mogli wkrótce skorzystać posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone 7.

Według holenderskiego serwisu AllAboutPhones już wkrótce użytkownicy nowych urządzeń Nokii będą mogli korzystać z Nokia Maps oraz Nokia Drive, bez konieczności kosztownego łączenia się z mobilnym dostawcą internetu.

Czytaj także: Nokia potwierdza tablet z Windows 8

Na razie użytkownicy muszą ściągać szczegółowe fragmenty map bezpośrednio podczas jazdy, co nie zawsze jest najwygodniejsze. W skrajnych przypadkach pobranie dodatkowych informacji może być całkowicie zablokowane ze względu na brak dostępu do sieci 3G. Dodatkowe koszty związane z transferem również sprawiają, że aplikacje nawigacyjne fińskiego producenta są na WP 7.5 wykorzystywane najczęściej tylko okazjonalnie.

Jurgen Thys Mans z Nokii oficjalnie potwierdził, że wkrótce zostanie udostępniona aktualizacja, która umożliwi wykorzystywanie map bez dostępu do sieci. Warto podkreślić, że już teraz tego typu rozwiązanie dostępne jest w starszym Symbianie, a częściowo również w Androidzie.

Dzięki współpracy Nokii z Microsoftem w przyszłości mapy, nawigacja czy usługa muzyczna fińskiego producenta będą znacznie zintegrowane z platformą mobilną Microsoftu. Co ciekawe, firma wciąż zamierza udostępnić jeszcze co najmniej dwie wersje Symbiana, które będą nosiły nazwy Carla oraz Donna.

Czytaj także: Pozytywna reakcja na nowe urządzenia Nokii


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy