Mapy Google z Nawigacją dostępne w Polsce (wideo)

20-07-2011, 14:13

Telefon z Nawigacją od Google'a dla wielu użytkowników może stać się zamiennikiem standardowego GPS-a.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Polskie Mapy Google niedawno wzbogaciły się w warstwę informującą o korkach, a teraz smartfon z Androidem poprowadzi nas również do celu.

>>Czytaj także: Amerykańska armia może niedługo wyposażyć żołnierzy w smartfony

Sonda
Korzystasz z nawigacji w samochodzie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Google poinformowało o udostępnieniu polskiej wersji Nawigacji dla urządzeń z Androidem, która oferuje wsparcie dla najpopularniejszych funkcji, z których do tej pory korzystać mogli mieszkańcy innych państw. Wśród nich znajdziemy m.in. możliwość wyszukiwania głosowego, informacje o ruchu na trasie czy nawigację pieszą.

Standardowo Nawigacja od wyszukiwarkowego giganta wspiera również widok Street View oraz "szukanie wzdłuż trasy", co pozwala na zlokalizowanie interesujących firm znajdujących się na drodze naszego przejazdu. Dzięki trybowi "W drodze" można natomiast korzystać z urządzenia w czasie jazdy, po umieszczeniu smartfona w stacji dokującej (dla urządzeń z Androidem w wersji 2.0 lub nowszych).

Użytkownicy mają oczywiście również dostęp do znanych wcześniej rozwiązań, jak wyszukiwarka bazująca na naszej lokalizacji oraz warstwa map satelitarnych. Dzięki niedawno zaprezentowanemu rozwiązaniu testowemu możliwe jest także pobranie okolicznych map do korzystania z nich w trybie offline. Całość ma jednak istotne wady - można ściągnąć wyłącznie dane z otaczających nas kilkunastu kilometrów, a proces trzeba powtarzać co miesiąc (po tym czasie mapy są automatycznie usuwane).

Nowe Mapy Google z Nawigacją można znaleźć w Android Markecie. Na razie firma nie poinformowała, kiedy odpowiednik narzędzia zostanie udostępniony dla konkurencyjnego iOS.

>>Czytaj także: Google+ odnosi sukcesy na iPhone


Źródło: Google Mobile


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.