Mapy Google podpowiedzą pas ruchu, mogą działać offline

07-05-2014, 08:49

Aplikacje map Google zyskały nowe funkcje, które upodabniają je do innych nawigacji. Co ciekawe, dodano do map funkcję związaną ściśle z aplikacją od innego niż Google usługodawcy.

Wczoraj firma Google ogłosiła dość istotną aktualizację swoich mobilnych aplikacji z mapami. Powiedzmy sobie od razu, że nie wszystkie nowe funkcje będą dostępne w Polsce. Niemniej ta aktualizacja pokazuje, w jakim kierunku aplikacje Map Google będą się rozwijać. 

Google podpowie pas ruchu

Pierwszą nowością jest funkcja asystenta pasa ruchu, czyli udzielanie wskazówek dotyczących pasa ruchu, na jakim należy pozostać w czasie zbliżania się do skrzyżowania lub zjazdu. Zaznaczamy od razu, że ta funkcja jest dostępna na wybranych drogach w USA, Kanadzie i Japonii. Niemniej pojawienie się jej w Google Maps jest godne odnotowania.

zdjęcie

Mapy offline

Kolejna istotna nowość dotyczy map offline. Dzięki niej można zapamiętać na urządzeniu wybrany obszar i zapisać go pod odpowiednią nazwą, np. "wakacje w Toronto". Taki zapisany obszar można później aktualizować lub wykasować. Google ostrzega, że zbyt duże obszary mogą być niemożliwe do zapisania. Ponadto są takie miejsca, których map nie da się zapisać.

zrzut

Uber w Google Maps

Mało istotną dla Polaków, ale niezwykle interesującą funkcją jest powiązanie Map Google z usługą Uber. Firma Uber umożliwia zarezerwowanie samochodu do wynajęcia. Robiąc to za pomocą aplikacji mobilnej, można śledzić lokalizację tego auta.

W nowych aplikacjach Map Google, przy uzyskiwaniu informacji na temat poruszania się pieszo i transportem publicznym, udostępniona będzie także informacja na temat podróży z usługą Uber. Użytkownik może przejść do aplikacji Uber jednym kliknięciem.

Sonda
Korzystasz z Map Google do orientowania się w czasie jazdy?
  • tak, często
  • bardzo rzadko
  • nie
wyniki  komentarze

Uber jest chyba pierwszą aplikacją zewnętrzną, która została w taki sposób funkcjonalnie połączona z Google Maps. Jest to dość zaskakujący ruch Google, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Uber to jedna z inwestycji Google Ventures. Można się zastanawiać nad tym, jakie aplikacje w przyszłości mogą być powiązane z Google Maps.

Pozostałe godne uwagi ulepszenia w mapach Google to m.in. nowe filtry ułatwiające wyszukiwanie restauracji, barów i hoteli (według godzin otwarcia, ocen i cen) oraz dokładniejsze informacje na temat transportu publicznego. Poprawiono też wcześniejsze błędy.

Czytaj także: Śledzenie ludzi przez ściany może być superdokładne - poznajcie WiTrack - wideo


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930