Mapy Google dla Androida offline także w Polsce. Nie wszyscy zadowoleni

22-07-2012, 13:37

Żeby skosztować nowości w Mapach Google, tym razem nie trzeba nawet aktualizować aplikacji. Co wciąż irytuje niektórych użytkowników?

Firma Google poinformowała na swojej stronie, że użytkownicy Androida z Polski mogą już korzystać z funkcji przechowywania map offline, o której informowaliśmy w Dzienniku Internautów w czerwcu.

Zepsute mapy?

Mapy offline dla Androida
fot. Google - Mapy offline dla Androida
Pierwsze reakcje na niedawne aktualizacje Map Google dla Androida nie były pozytywne. Warto zauważyć, że wyszukiwarkowy koncern przez długi czas udostępniał eksperymentalny dodatek, który pozwalał na przechowywanie fragmentów map w pamięci, jednak wraz z ostatnią aktualizacją mobilnej aplikacji rozwiązanie przestało działać.

Mapy offline nie są dostępne na wybranym obszarze - jedynie taki komunikat mogli przeczytać użytkownicy z Polski, którzy próbowali zachować w pamięci urządzenia część map, co oczywiście rozzłościło wiele osób mających problemy z sieciami komórkowymi.

Czytaj także: Google "zepsuło" mapy offline dla Androida (wideo)

Sonda
Korzystasz z map na telefonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Google poinformowało, że rozwiązanie jest już dostępne dla użytkowników z Polski, jednak część osób wciąż skarży się na problemy. Internauci zauważają, że w przypadku niektórych mniej zaludnionych obszarów mapy wciąż nie chcą się zapisywać na smartfonie. Warto zauważyć, że właśnie w tego typu miejscach najczęściej trudno o zasięg sieci komórkowych.

Internauci, wykorzystujący Mapy Google bez dostępu do sieci, nie będą mogli użyć również funkcji nawigacji, a więc nie ma mowy o bezpośrednim zagrożeniu dla narzędzi czy urządzeń, które oferują tego typu rozwiązania. Na smartfonie zapisać możemy także tylko stosunkowo niewielki fragment mapy w związku z ograniczeniami wielkości pliku.

Nie ma aktualizacji? Nie szkodzi

Część użytkowników zauważa, że choć Google poinformowało o kolejnej funkcji w swoim narzędziu, jego nowa wersja nie pojawiła się w sklepie Google Play. Jest to jednak jak najbardziej normalne, gdyż tym razem zamiany nastąpiły wyłącznie po stronie wyszukiwarkowego giganta, który po prostu udostępnił rozwiązanie zaimplementowane już we wcześniejszej wersji aplikacji.

Osoby, które nie miały zainstalowanych w telefonie Map Google, mogą je pobrać za darmo dla Androida ze sklepu Google Play.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy