MapsGL: Mapy Google wykorzystujące akcelerację 3D (wideo)

14-10-2011, 11:30

Dzięki obsłudze WebGL przez Mapy Google użytkownicy mogą wygodniej przeglądać zdjęcia satelitarne i płynniej przełączać się między lokalizacjami.

Google poinformowało na swoim blogu, że użytkownicy mogą wypróbować specjalną wersję Map Google, która korzysta z akceleracji 3D. Rozwiązanie nazwane MapsGL zostało oparte o WebGL, z którym wyszukiwarkowy gigant eksperymentuje już od jakiegoś czasu.

Czytaj także: Google chce uruchomić sklep z muzyką

MapsGL można przetestować, korzystając z Chrome 14 (lub nowszego) bądź testowego wydania Firefoksa. Na internautów, którzy zdecydują się wypróbować nowości, czeka m.in. funkcja płynnego zbliżania i przewijania map, ale również wygodne przełączanie się do trybu Street View.

Znacznie lepiej prezentują się teraz także trójwymiarowe modele budynków, które możemy płynnie obracać i przybliżać - wszystko bez konieczności opuszczania okna przeglądarki. Jak dodatkowo zapewnia Google, dzięki wykorzystaniu WebGL zmniejszyło się również zapotrzebowanie na ilość przesyłanych danych, a zatem jest to ciekawa propozycja dla osób dysponujących wolniejszym łączem internetowym.

Mapy Google rozwijają się szczególnie szybko w ostatnich miesiącach. W sierpniu internauci otrzymali możliwość wyświetlania dodatkowej warstwy z informacjami o pogodzie, a dla polskich użytkowników udostępniono również funkcję nawigacji oraz informowania o korkach.

Czytaj także: Android Market ponownie dostępny w Chinach


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WebGLtag Mapy Googletag mapytag MapsGLtag Google Mapstag Googletag 3D
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy