Manifo - tania alternatywa dla freelancerów i agencji

Artykuł sponsorowany 16-02-2012, 09:00

Każdy, kto zlecał wykonanie strony WWW, wie z iloma trudnościami się to wiąże - począwszy od kaprysów wykonawcy, po wysokie koszty. Manifo pozwala stworzyć atrakcyjną stronę samodzielnie. I to znacznie taniej.

W przypadku freelancera, który może pochwalić się jakimkolwiek portfolio, koszt usługi kompleksowego przygotowania serwisu internetowego to co najmniej 500 zł. Średnie ceny w serwisie Oferia.pl są dużo wyższe i niejednokrotnie przekraczają 1000 zł za przygotowanie prostej strony WWW. Nawet jednak za tę cenę nie mamy gwarancji, że otrzymamy wyjątkowy serwis – wykonawcy nagminnie bowiem powielają raz wykonane szablony, aby przyspieszyć swoją pracę.

Ponadto fakt, że nawiązaliśmy już współpracę z wykonawcą, nie jest równoznaczny z tym, że nasz serwis szybko powstanie. Osoby często współpracujące z freelancerami mogłyby napisać książkę o kaprysach wykonawców, szczególnie wielodniowym zwlekaniu z odpowiedziami na e-mail, nieodbieraniu telefonów, opóźnieniach w realizacji zlecenia czy nieporozumieniach prowadzących do stworzenia serwisu odbiegającego od wizji zleceniodawcy. Problem dotyczy także serwisowania strony WWW oraz wprowadzania poprawek już po formalnym zakończeniu zlecenia. Często, po otrzymaniu wynagrodzenia, freelancer nie ma ochoty poświęcać swojego czasu za darmo. Alternatywnie wycenia wprowadzania poprawek wg stawki godzinowej sięgającej nieraz kilkudziesięciu złotych. Ostatecznie, trudno dziwić się freelancerom, że nie chcą pracować za darmo i nie zawsze mają ochotę dyskutować z klientami. Ale co, gdy to my jesteśmy klientem? W tej sytuacji warto przypomnieć sobie stare przysłowie: „Umiesz liczyć, licz na siebie”. I rozważyć stworzenie strony samodzielnie, np. przy użyciu Manifo.

Umiesz liczyć, licz na siebie

Manifo to tzw. kreator stron WWW umożliwiający  tworzenie atrakcyjnych serwisów w tak łatwy i intuicyjny sposób, że poradzą sobie z tym także osoby bez wiedzy informatycznej. Dzięki zastosowaniu metody drag & drop wprowadzanie zmian jest szybkie i naturalne. Masz ochotę dodać nowy element? Najeżdżasz kursorem na odpowiednią ikonę, łapiesz ją i przeciągasz dokładnie w to miejsce, gdzie chcesz, aby znalazła się na stronie. Użytkownik ma ogromną swobodę w edytowaniu każdego obiektu w serwisie – może niemal dowolnie modyfikować jego położenie i właściwości.

Konto Premium w Manifo kosztuje zaledwie od 25 zł do 199 zł brutto ROCZNIE! W tej cenie użytkownik, poza dostępem do kreatora stron WWW, otrzymuje własną domenę, hosting (nawet w wersji bez limitów przestrzeni i transferu) oraz dostęp do statystyk Google Analytics. W Manifo istnieje również wariant darmowy. Na stronie będą co prawda wyświetlane reklamy Google AdSense, ale są one zdecydowanie mniej inwazyjne niż obecne u konkurencji duże bannery i to sam użytkownik decyduje o ich położeniu.

Samodzielne stworzenie i zarządzanie stroną dzięki Manifo daje jeszcze coś, co trudno wycenić – całkowitą niezależność od kaprysów zleceniobiorcy. Koniec z nieporozumieniami i wielotygodniowym oczekiwaniem na drobne poprawki. Ponadto Manifo już w wariancie darmowym pozwala eksperymentować i bawić się aplikacją testując wiele wariantów wyglądu serwisu WWW. A gdy już zostanie wybrany najlepszy wariant i strona zacznie przyciągać klientów, użytkownik może zdecydować się na konto Premium usuwające reklamy i wzbogacające możliwości aplikacji.

Bogactwo możliwości

Manifo oferuje użytkownikom wiele funkcji, które sprawią, że strona WWW będzie atrakcyjna dla klientów i internautów. Firma chcąca pokazać efekty swojej pracy lub produkty na pewno będzie chciała skorzystać z galerii. Wstawienie nawet kilkudziesięciu zdjęć, które użytkownicy będą mogli z łatwością przeglądać, zajmuje zaledwie kilka chwil. Jeszcze większe wrażenie niż zdjęcia robią filmy, które dzięki usługom takim, jak YouTube, może w Internecie publikować każdy. Dodanie na stronę stworzoną w Manifo filmu opublikowanego wcześniej na YouTube jest jeszcze łatwiejsze niż dodanie galerii – wystarczy w odpowiednie miejsce przeciągnąć Element Film i wkleić link z serwisu wideo.

Inną często spotykaną obecnie funkcją jest umieszczanie na stronach mapek ułatwiających klientom dotarcie do siedziby firmy. Manifo umożliwia to poprzez dodanie Elementu Mapa Google. Wystarczył wprowadzić adres, który pokaże wskaźnik.

Każdej firmie zależy na dobrym kontakcie z klientami. Służy temu m.in. publikowanie bieżących aktualności. W przypadku Manifo najwygodniejszym rozwiązaniem jest dodanie do stworzonej strony aplikacji Blog. Pozwala ona wprowadzać kolejne wpisy za pośrednictwem wygodnego systemu zarządzania treścią zbliżonego do rozwiązań znanych np. z WordPressa. Aplikacja Blog, dzięki mechanizmowi komentarzy, dobrze sprawdza się także jako narzędzie do budowania i animowania społeczności skupionej wokół serwisu – klienci, partnerzy i pracownicy mogą pod wpisami dyskutować o bieżących wydarzeniach.

Skoro już mowa o mediach społecznościowych, to Manifo pozwala wykorzystać ich siłę m.in. poprzez dołączanie widgetu Facebooka łączącego stronę z fanpagem. W tym celu w panelu administracyjnym Manifo przeciąga się tzw. Element HTML w miejsce, gdzie chcemy, aby wyświetlał się widget, a następnie wklejamy doń kod udostępniany przez Facebooka. Dzięki temu każdy internauta odwiedzający serwis może natychmiast dołączyć do grona fanów firmy w najpopularniejszym na świecie serwisie społecznościowym.

Przykładem możliwości Manifo jest kopia strony konferencji InternetBeta 2011. Oryginał przez kilka tygodni tworzyła doświadczona agencja interaktywna. Tymczasem wykonanie w pełni funkcjonalnej kopii w Manifo zajęło zaledwie kilka godzin. Na tej samej konferencji Manifo wygrało konkurs Startup Sito 2011 i zostało wyróżnione nagrodą jury złożonego z doświadczonych przedstawicieli branży internetowej.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  kalkulator OC mfind
pozycjonowanie


Aplikacja InPost Mobile

zabawki dla dzieci

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« strona główna  -  do góry ^
Serwisy specjalne: