Mango już na połowie smartfonów z Windows Phone

04-10-2011, 08:32

Operacja aktualizacji przebiega lepiej, niż spodziewał się tego Microsoft.

W związku z tym, że wielu użytkowników już teraz zaktualizowało swój system Windows Phone do wersji Mango, Microsoft postanowił nieco przyśpieszyć proces wydawania poprawek.

Czytaj także: Microsoft walczy z bałaganem w Marketplace

Gigant z Redmond zapewnia, że testowe aktualizacje przebiegły bez problemu w każdym kraju i na wszystkich modelach smartfonów wykorzystujących jego mobilną platformę. W związku z tym, że proces wgrywania nowej wersji przebiega bez utrudnień, Microsoft zdecydował się teraz udostępnić Mango niemal dla połowy wszystkich urządzeń z Windows Phone.

- Czemu nie dla wszystkich? Gdyż wciąż gromadzimy i analizujemy informacje związane z aktualizacjami u mniejszych operatorów, więc potrzebujemy trochę więcej czasu, by upewnić się, że wszystko przebiega bez problemów - napisał na blogu Microsoftu Eric Hautala. Listę urządzeń, które aktualnie otrzymują aktualizację, można znaleźć na stronie Windows Phone'a.

Firma odpowiedziała przy okazji na pytania użytkowników, którzy skarżyli się na brak dostępności Mango dla ich urządzeń, gdy identyczne modele w tej samej sieci miały je już od kilku dni. Przedstawiając całość prosto, jest to zrobione całkowicie losowo - przyznał Microsoft.

Niedawno platforma giganta z Redmond została skrytykowana przez dyrektora generalnego Sony Ericssona. Jak stwierdził, jest to system "nie tak dobry, jak Android", jednak jednocześnie przyznał, że firma będzie mu się bardzo uważnie przyglądała w przyszłości.

Czytaj także: Instalacja aplikacji w Windows Phone bezpośrednio z przeglądarki


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy