Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Lublin makes IT happen! Rusza Lublin ICT Summit, wydarzenie promujące Lubelską Wyżynę IT

16-05-2015, 01:52

Już za tydzień startuje nowa inicjatywa skierowana do branży IT i ICT, mająca na celu promocję potencjału Lublina w tej dziedzinie. Premierowa edycja Lublin ICT Summit odbędzie się 19-20 maja w Targach Lublin i zgromadzi setki studentów, profesjonalistów i przedsiębiorców z branży IT i ICT.

lublin ict summit

Czym jest Lublin ICT Summit?

ICT Summit to wydarzenie mające na celu promocję potencjału informatycznego Lublina oraz szerokich perspektyw, jakie miasto to oferuje polskiej, jak i zagranicznej branży IT i ICT. O dynamicznym rozwoju Lublina w tej dziedzinie świadczą liczne sukcesy i unikalne wdrożenia lubelskich firm teleinformatycznych na międzynarodowych rynkach. Dodatkowo, to właśnie w tym mieście mają swoje siedziby takie firmy jak Bottega IT Solutions, Comarch, CompuGroup Medical, eLeader, Infinite, Mikrobit, Spółka Inżynierów SIM czy Trimetis, które będą obecne podczas konferencji i przestawią swoje historie sukcesu.

Międzynarodowi i lokalni prelegenci opowiedzą o potencjale Lublina

Podczas konferencji wystąpi 40 prelegentów zarówno z Lublina, jak i ze światowej sceny technologicznej. Wykłady rozpoczną zagraniczni goście: Max Gurvits - partner w funduszach CCC Startups oraz Ters Capital, oraz David Bizer – partner w Talent Fountain, firmie rekrutującej najlepszych pracowników IT dla firm z całej Europy. Wśród polskich prelegentów pojawią się m.in. Sławomir Sobótka (Bottega IT Solutions), Jarosław Pałka (Allegro, trener w symentis.pl) i Agata Kowalska (kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy).

 

Wykłady zostały podzielone na trzy ścieżki:

  • ścieżka startupowa – ma na celu zachęcenie młodych ludzi do tworzenia swoich firm w województwie lubelskim
  • ścieżka technologiczna – wykłady kierowane do młodych ludzi z Lublina i okolic, których założeniem jest zwiększenie ich kompetencji i atrakcyjności na rynku pracy
  • ścieżka finansowania – ścieżka dotycząca sposobów finansowania rozwiązań dla biznesu i e-administracji

 

Kto może skorzystać na wydarzeniu?

ICT Summit adresowane jest do małych, jak i dużych przedsiębiorstw z branży IT i ICT, pracowników tych firm, inwestorów, reprezentantów administracji i samorządu terytorialnego Lublina oraz studentów, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z dziedziną IT. Lublin posiada niezwykle cenne atuty, takie jak wysoki poziom technologiczny oraz potencjał tworzenia innowacyjnych rozwiązań zgodnych z najnowszymi trendami. Dynamiczny rozwój rynku teleinformatycznego w Lublinie zachęca do inwestycji i planowania swojej kariery zawodowej w stolicy województwa lubelskiego, którego potencjał jest wciąż niedoceniany. Organizatorzy wydarzenia chcą, aby zagraniczne firmy dowiedziały się o potencjale miasta, a młodzi ludzie myśleli o Lublinie jako o perspektywicznym miejscu pracy.

Dlaczego warto dołączyć?

Udział w konferencji to doskonała okazja do poszerzenia zawodowych horyzontów, nabycia nowych umiejętności, poznania ciekawych ludzi, nawiązania cennych relacji biznesowych oraz spotkania potencjalnych klientów, pracowników czy zleceniobiorców. W ramach konferencji odbędzie się cykl merytorycznych wykładów, przygotowanych przez najlepszych specjalistów IT z Polski i zagranicy. ICT Summit to wydarzenie finansowane przez Miasto Lublin – wstęp na konferencję jest darmowy.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik