Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Lista miejscowości oferujących bezpłatną komunikację miejską dla obywateli Ukrainy w Jakdojadę

10-03-2022, 13:41

Jakdojade wprowadza nowe funkcje - w aplikacji są publikowane aktualne informacje na temat punktów zbiórek darów dla uchodźców z Ukrainy, stworzono także ukraińskojęzyczną listę miejscowości oferujących bezpłatną komunikację miejską.

Wraz z napływem uchodźców zza ukraińskiej granicy, wiele instytucji uruchomiło specjalne programy pomocy. Wśród nich znaleźli się między innymi przewoźnicy oraz samorządy, gwarantujące bezpłatne przejazdy kolejami czy komunikacją miejską.

Obywatele Ukrainy są zwolnieni z opłat m.in. na podstawie dokumentu tożsamości bądź paszportu z datą przekroczenia granicy po 24 lutego br. Zasady te mogą się różnić w zależności od przewoźnika. W specjalnym wpisie w języku polskim i ukraińskim, stworzono listę miast oferujących bezpłatną komunikację, wraz z zasadami uprawniającymi do otrzymania ulgi. Lista jest na bieżąco aktualizowana na stronie jakdojade.pl.

Jakdojade zachęca samorządy oraz przewoźników do przesyłania szczegółowych informacji na temat proponowanej bezpłatnej komunikacji, prosząc o kontakt na adres: biuro@jakdojade.pl.

Jakdojade to serwis i aplikacja mobilna służąca do kompleksowego planowania podróży komunikacją miejską. Aplikacja dostępna jest w ponad 40 miastach, oferuje rozbudowaną wyszukiwarkę połączeń oraz rozkłady jazdy linii tramwajowych, autobusowych, metra i kolei miejskich. W największych polskich miastach Jakdojade zapewnia także możliwość bezkontaktowego zakupu biletu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data