Licencje na mobilny internet w Indiach warte miliardy

Forsal.pl 12-04-2010, 13:08

W Indiach rusza właśnie przetarg na dostarczanie szybszego internetu w telefonach i komputerach. Indyjski rząd zapowiada, że weźmie w nim udział 15 firm, a szacowany koszt sprzedanych licencji może wynieść ponad 11 miliardów dolarów.

W przetargu organizowanym przez indyjski rząd licytowane będą 93 licencje umożliwiające dostarczanie mobilnego internetu do telefonów i komputerów. Szacuje się, że razem mogą kosztować nawet 11,2 miliarda dolarów. Pozwolenia mają dotyczyć zarówno łączy szerokopasmowych, wycenianych na 1 miliard każdy, jak i łączy 3G, na które cena każdej z licencji ma wynieść ok. 2 miliardy dolarów. Dzięki pozyskanym pieniądzom Indie uregulują deficyt budżetowy.

Do walki o dostarczenie internetu w jednym z największych krajów Azji staną firmy z całego świata, takie jak brytyjskie Vodafone czy obecnie największy dostawca usług sieciowych w Indiach - Bharti Airtel. Sama aukcja rozpocznie się przez internet od sprzedaży łączy 3G, w ich przypadku rywalizują głównie Vodafone i Bharti Airtel. Jak powiedział w wywiadzie dla telewizji Bloomberg szef jednostki Vodafone zajmującej się dostarczaniem łączy 3G Marten Pieters, w Indiach są duże braki w jakości i ilości dostarczanych usług internetowych.

Więcej w Forsal.pl w tekście pt. Licencje na mobilny internet w Indiach są warte ponad 11 mld dolarów.

KK/Bloomberg

Forsal.pl


Następny artykuł » zamknij

Filmy kupisz z dyskiem

Źródło: Forsal.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy