(akt.) LG rozpoczyna masową produkcję elastycznych ekranów

30-03-2012, 08:31

Ekrany e-ink, które mogą być wyginane nawet o 40 stopni, trafiają do masowej produkcji - poinformowało LG. Całość niezwykle przypomina papierową gazetę i rzeczywiście czytanie tekstu na tego typu wyświetlaczu ma być bardzo wygodne.

Masowa produkcja elastycznych ekranów dotyczy 6-calowych paneli e-ink, które oferują rozdzielczość 1024x768 pikseli. Nieoficjalnie mówi się, że podzespoły już wkrótce mogą być wykorzystane do budowy nowych linii czytników e-booków.

Czytaj także: Kindle Touch również złamany (wideo)

LG poinformowało, że ekran ma zaledwie 0,7 milimetra grubości, a zatem nietrudno go pomylić ze zwykłym papierem. Dzięki temu, że całość można wyginać o 40 stopni, producenci mogą zdecydować się np. na zastosowanie niespotykanego do tej pory sterowania, nie wspominając o nowych typach obudów.

Przy swoich niewielkich gabarytach ekran e-ink ma być dodatkowo bardzo wytrzymały. Producent testował podzespół, zrzucając go z wysokości 1,5 metra, a nawet uderzał gumowym młotkiem, bez widocznego uszczerbku. Gdyby tego było mało, wyświetlacz jest również dwukrotnie lżejszy niż standardowe podzespoły tego typu, a w wersji 6-calowej waży zaledwie 14 gramów.

Elastyczny ekran od LG
fot. - Elastyczny ekran od LG
Warto przypomnieć, że choć klienci w ostatnich miesiącach swoją uwagę skupiają na tabletach, również czytniki e-booków cieszą się bardzo dużą popularnością. Użytkowników przyciąga do tego typu urządzeń przede wszystkim bardzo niska cena, a także późniejsze oszczędności płynące z możliwości zakupu tańszych książek.

- Pierwszy na świecie produkowany masowo ekran od LG będzie w pierwszej kolejności dostarczony producentom sprzętu w Chinach - czytamy w komunikacie koncernu. Już na początku następnego miesiąca mają się jednak w Europie pojawić gotowe produkty, które wykorzystywać będą podzespół.

Czytaj także: Mniejszy iPad jeszcze w tym roku?


Źródło: LG
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy