Lenovo chce zostać największym producentem pecetów

04-02-2012, 18:28

Jeszcze w tym roku Lenovo chce wyprzedzić firmę Hewlett-Packard (HP), jeśli chodzi o liczbę wyprodukowanych komputerów PC - poinformował dyrektor generalny chińskiego przedsiębiorstwa.

Yang Yuan-qing pełniący funkcję dyrektora generalnego Lenovo poinformował pod koniec tygodnia, że jego firma nie tylko nie chce się wycofywać z rynku pecetów, ale wręcz zamierza objąć na nim prowadzenie. Obecnie liderem w branży PC jest Hewlett-Packard.

Czytaj także: Apple wyprzedza HP

Według IDC w ostatnim kwartale 2011 roku Lenovo wyprodukowało 13,01 miliona pecetów, co dawało firmie udziały zaledwie na poziomie 14,04%. Konkurencyjne HP mogło się pochwalić jednak tylko stworzeniem 15,12 maszyn (16,3%), a zatem różnica między firmami jest stosunkowo niewielka.

W końcówce 2011 roku Lenovo zdołało już utrzymać swoje udziały na rynku PC na poziomie 10,25%, co jest zapowiedzią wzrostów w najbliższych miesiącach. Największy chiński producent pecetów chce się stać numerem jeden, jeśli chodzi o wytwarzanie tego typu urządzeń również w skali globalnej jeszcze w tym roku.

Pomimo planów związanych z tabletami, Lenovo chce zdobywać kolejne rynki, przede wszystkim w Europie, Afryce oraz na Środkowym Wschodzie. Ekspansja taka ma się rozpocząć już od kwietnia tego roku. Równie ambitne plany korporacja ma w związku z rynkiem amerykańskim, gdzie Lenovo chce podwoić swoje udziały z 5% do 10%.

Czytaj także: Zestaw telewizyjny od Lenovo z nowym Androidem


Następny artykuł » zamknij

Nie będzie MacBooków z ARM

Źródło: Digitimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy