LaunchIT: Polacy optymistami w e-biznesie

25-11-2008, 07:04

Wyniki pierwszego badania opinii polskiego e-biznesu nie pozostawiają wątpliwości - Polacy są optymistami, wierzącymi we własne siły. Prezentujemy wyrywkowe wyniki badań, pełen raport ukaże się w grudniu.

Badania polskich przedsiębiorców internetowych, przeprowadzone przez firmę Seedfund Business Angel, potwierdzają, że aby odnieść sukces w sieci, potrzebny jest przede wszystkim dobry pomysł. Jak się okazało, zdobycie funduszy na rozpoczęci czy rozwój działalności wcale nie jest problemem - jedynie co czwarty ankietowany stwierdził, że napotkał jakieś trudności.

Jeszcze większymi optymistami są osoby, posiadające już doświadczenie w kontaktach z funduszami inwestycyjnymi oraz aniołami biznesu - wśród nich jedynie 22% jest zdania, że pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania stanowi problem. Podobnie myśli zaledwie 16% tych, którzy już odnieśli sukces w e-biznesie.

Z badania LaunchIT wynika także, że polscy przedsiębiorcy są przekonani o tym, że ich pomysł może zdobyć światowy rozgłos - 81% ankietowanych uważa, że stworzona w Polsce firma internetowa ma szansę na globalny sukces.

Badanie przeprowadzone zostało na grupie 739 osób w okresie od 6 października do 14 listopada 2008 roku. Pełny tekst raportu zostanie opublikowany w grudniu br. Dziennik Internautów był jednym z patronów medialnych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag LaunchITtag e-biznes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy