Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kuchnie Amica - poznaj wszystkie zalety tych urządzeń!

27-05-2022, 09:34

Już od wielu lat proste kuchenki gazowe nie są jedynymi modelami dostępnymi na rynku – postęp technologiczny nie ominął również branży AGD. Kuchnie proponowane przez firmę Amica to wielofunkcyjne urządzenia, których obsługa jest intuicyjna. Płyta i piekarnik tworzą jeden praktyczny, łatwy do utrzymania w czystości sprzęt wyposażony w timer i specjalne palniki lub pola grzejne. Dzięki nim gotowanie i pieczenie staje się proste i dużo szybsze. Dowiedz się, jakie są główne zalety modeli proponowanych przez tę markę!

Kuchnie Amica – poznaj wszystkie zalety tych urządzeń!

Jakie rodzaje kuchni wolnostojących oferuje Amica?

Nowoczesne kuchenki wolnostojące to energooszczędne urządzenia o eleganckim, często minimalistycznym designie, wyposażone w dodatkowe praktyczne opcje – takie właśnie są kuchnie Amica. Jedną z ich największych zalet jest różnorodność. Marka proponuje modele:

  • gazowe,

  • elektryczne,

  • elektryczno-gazowe,

  • ceramiczne,

  • indukcyjne.

Dzięki temu bez problemu można dobrać sprzęt dopasowany do indywidualnych potrzeb, dostępnego w kuchni zasilania oraz tego, co i jak najczęściej gotuje się i piecze. Wszystkie modele wyposażone są w innowacyjne opcje, które sprawiają, że przygotowywanie posiłków przebiega szybciej. Dodatkowym atutem jest ekonomiczne działanie – kuchnie Amica posiadają klasę energetyczną A.

Praktyczne rozwiązania w kuchniach Amica

Warto zwrócić również uwagę na proponowane przez markę rozwiązania ułatwiające gotowanie na co dzień. Dodatkowe funkcje kuchni Amica różnią się w zależności od wybranego modelu. W wersjach gazowych często można spotkać opcje, których brak w starszych kuchenkach – np. palniki WOK. W modelach indukcyjnych producent umożliwia łączenie pól grzejnych, oferuje gotowe programy do podgrzewania konkretnych potraw oraz błyskawiczne nagrzewanie.

Integralną częścią wolnostojących kuchni Amica jest piekarnik, elektryczny lub gazowy. W wielu modelach wyposażony został w czytelny wyświetlacz LED – co znacznie ułatwia kontrolowanie ustawień grzania i przebiegu procesu pieczenia. Podstawowe zalety wszystkich piekarników w kuchenkach tej marki to:

  • funkcja łatwego czyszczenia: parą lub katalitycznego,

  • błyskawiczne nagrzewanie,

  • równomierny rozkład temperatury,

  • gotowe programy pieczenia.

Niektóre modele oferują pieczenie z dodatkiem pary – innowacyjną technologię, która pozwala wydobyć z przygotowywanych potraw jeszcze lepszy smak i aromat, a także doskonale sprawdza się przy wypieku chleba.

Bezpieczeństwo użytkowania

We wszystkich modelach kuchni Amica projektanci położyli szczególny nacisk na bezpieczeństwo, tak by zminimalizować ryzyko poparzeń i pożaru. W urządzeniach gazowych przewidziano zabezpieczenie odcinające automatycznie dopływ gazu, kiedy gaśnie płomień na palniku. W kuchenkach indukcyjnych zastosowano specjalną blokadę, która uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień.

Standardem w kuchniach marki Amica jest tzw. zimny front – dzięki temu, że drzwiczki piekarnika wyposażone są w trzy szyby (w tym jedną refleksyjną), nie nagrzewają się nawet podczas pieczenia w bardzo wysokich temperaturach. Prowadnice teleskopowe lub drabinki w jego wnętrzu są stabilne i ułatwiają wysuwanie blach, również tych bardzo obciążonych. W efekcie można uniknąć poparzeń lub przypadkowego upuszczenia naczynia na podłogę.

Kuchnie Amica na miarę indywidualnych potrzeb!

Wolnostojące kuchnie marki Amica to jedne z najchętniej wybieranych urządzeń tego typu na rynku. Od ponad 70 lat producent dostarcza klientom wysokiej jakości sprzęt AGD. Sprawdzone rozwiązania umiejętnie łączy z innowacyjnymi technologiami, oferując niezawodne, proste w obsłudze i wygodne w użytkowaniu kuchenki. Szeroki wybór modeli proponuje sklep Neonet – na stronie internetowej znajdziesz najpopularniejsze propozycje cenione przez użytkowników. Wybierz model idealny dla siebie!Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag kuchnia wolnostojącatag kuchnia