Kryptowaluta Facebooka może przegonić bitcoina

05-07-2019, 20:12

Bitcoinem można już płacić w niektórych placówkach KFC i Subway, kryptowaluty przyjmują też cyfrowe biblioteki, operatorzy telefonii komórkowych czy linie lotnicze. Wkrótce prawdopodobnie staną się normą – wejście Facebooka na ten rynek z walutą Libra oznacza, że firmy powinny nieco poważniej potraktować wirtualne pieniądze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już w 2020 roku, choć niektóre źródła mówią nawet jeszcze o 2019 roku, na rynku pojawi się kryptowaluta Facebooka. Libra ma być dostępna z poziomu komunikatora i powiązana z tradycyjnymi walutami.

Tomasz Rozmus, prezes Tokeneo, zauważa, że płatności kryptowalutowe wciąż należą do bardzo unikalnych, samo ich używanie nie jest jeszcze powszechne ze względu na to, że cały ekosystem jeszcze nie powstał. Natomiast Facebook w tym momencie wyważa drzwi, bo jako social media ma ponad 2 mld kont na świecie. Gigant social media tym samym otwiera nowy rozdział, jeśli chodzi o wirtualnego pieniądza w naszym świecie.

Warto zauważyć, że światowe koncerny coraz częściej wdrażają kryptowaluty. Wystarczy wspomnieć chociażby KFC i Subwaya. Darowizny w bitcoinie przyjmuje Wikipedia, a firma Richarda Bransona, która obejmuje linie Virgin Mobile i Virgin Airline, pozwala płacić kryptowalutą za podróże kosmiczne. AT&T jest zaś pierwszym dużym operatorem telefonii komórkowej w USA, który oferuje klientom opcję płatności kryptowalutowych za pośrednictwem BitPay. Do tego warto dodać mniejsze firmy, czasem nieoczywiste.

Wejście Facebooka z 2,4 mld kont społecznościowych na ten rynek może całkowicie odmienić obraz rynku, jednak Libra nie musi – przynajmniej na początku – zdetronizować bitcoina. Zdaniem eksperta, bitcoin jest numerem jeden, jeśli chodzi o kryptowalutę. Natomiast w przyszłości używalność Libry będzie zdecydowanie większa.

Źródło: NewseriaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Ciscofot. Evolution

  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.