Krótko: PIT przez internet wciąż przez e-Deklaracje, Portal Podatkowy w maju 2015

22-10-2014, 09:37

Ministerstwo Finansów umożliwi podatnikom wypełniającym PIT-37 przez internet skorzystanie ze wstępnie wypełnionego zeznania. Z Urzędem Skarbowym za rok 2014 będzie można rozliczyć się przez portal lub aplikację e-Deklaracje.

Po otwarciu formularza trzeba będzie podać swoje dane (imię, nazwisko, PESEL, sumę przychodów za rok 2014) oraz wyrazić chęć pobrania wstępnie wypełnionego zeznania. W formularzu pojawią się dane pobrane z systemu, które następnie podatnik będzie mógł zmienić, zgodnie z bieżącą sytuacją. Formularz będzie wymagał podpisu za pomocą danych autoryzujących (imię, nazwisko, data urodzenia, PESEL oraz kwota przychodu sprzed dwóch lat) lub e-podpisu.

Czytaj także: Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT-a PFR w programie e-pity i rozlicz się w 5 minut!

PIT 2014 - wciąż z e-Deklaracjami, Portal Podatkowy w 2015

Portal Podatkowy, który miał umożliwiać rozliczenia także podatku dochodowego, zostanie według MF uruchomiony 29 maja 2015 roku. Na początku pozwoli rozliczyć PCC, podatek od spadków i darowizn oraz księgę podatkową - tylko tyle, żeby sprawdzić funkcjonowanie portalu. PIT przez Portal Podatkowy będzie można rozliczać zapewne w 2016 roku, w kolejnych latach także CIT i VAT.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy