Królowa składa życzenia na YouTube

24-12-2007, 15:34

Elżbieta II, jako pierwszy monarcha brytyjski wysłała e-maila. Teraz, jako pierwsza przekaże swoim poddanym w Wielkiej Brytanii i na całym świecie życzenia świąteczne za pośrednictwem nowo uruchomionego kanału YouTube.

50 lat temu po raz pierwszy transmitowano życzenia świąteczne królowej brytyjskiej za pośrednictwem telewizji. Teraz monarchia wkroczyła na stałe do YouTube - Elżbieta II ma tam własny kanał, z pomocą którego chce łatwiej dotrzeć do swoich młodszych poddanych, dla których monarchia wydawać się może przestarzała, jak i do swoich poddanych rozsianych po całym świecie w krajach Wspólnoty Narodów.

Już podczas transmisji telewizyjnej w 1957 roku królowa stwierdziła, że konieczne jest dostosowywanie się do zmieniającego świata. Uruchomienie Kanału Królewskiego w jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych świata wydaje się krokiem w dobrym kierunku, szczególnie, by zyskać przychylność młodszego pokolenia. Elżbieta II wyraziła nadzieję, że dzięki temu jej przesłania świąteczne i noworoczne staną się bardziej osobiste i bezpośrednie.

Kanał na YouTube nie będzie służył jedynie przekazywaniu tradycyjnych życzeń świątecznych. Znajdą się na nim nagrania z oficjalnych uroczystości w Wielkiej Brytanii, a także z wizyt zagranicznych. Co ważne, obejrzeć można będzie nie tylko nagrania z Elżbietą II, ale także z innymi członkami rodziny królewskiej czy premierami Zjednoczonego Królestwa.

Kanał dostępny jest pod adresem www.youtube.com/theroyalchannel.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag Wielka Brytaniatag Elżbieta IItag życzenia
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy