KPT ScaleUp czeka na innowacyjne startupy, Sage poszerza ofertę dzięki akwizycji, a z Codemedia wyłania się nowa firma. Przegląd #e-biznes

14-03-2017, 11:30

W dzisiejszym przeglądzie o programie Krakowskiego Parku Technologicznego, o inwestycjach i przejęciach prowadzących do rozwoju i poszerzenia oferty... Zapraszam do lektury!

  • Centraals to nowa firma dostarczająca technologie marketingowe oparte o zbieranie danych i wspomagające marketerów. Firma powstała w wyniku przejęcia code.applied (filii technologicznej domu mediowego Codemedia) przez dwa fundusze VC. Firmą pokierują Łucja Gdala i Sławomir Kornicki - założyciele Codemedia (źródło: materiał prasowy Centraals).
  • Grupa Sage, zajmująca się rozwiązaniami kadrowo-płacowymi i finansowo-księgowymi, sfinalizowała przejęcie Fairsail - młodego brytyjskiego producenta m.in. chmurowych rozwiązań wspierających zarządzanie pracownikami. Rozwiązania będą dostępne także w Polsce - na początku dla większych firm (źródło: materiał prasowy Sage).
  • Trwa rekrutacja do KPT ScaleUp – programu prowadzonego w Krakowskim Parku Technologicznym, który ma wspomóc rozwój młodych polskich firm zajmujących się rozwiązaniami dla przemysłu i inteligentnych miast. Do wzięcia jest 200 tys. zł i wsparcie w rozwoju (źródło: materiał prasowy KPT).
  • Zapakuj.to, powstała w 2016 roku platforma umożliwiająca samodzielne projektowanie i zamawianie opakowań z nadrukiem, rozszerza działalność na całą Unię Europejską i zmienia nazwę na Packhelp. Z pudełek firmy do tej pory skorzystały m.in. skorzystały Prosto, Mustache.pl, SHOWROOM, cdp.pl, Nivea czy Reebok (źródło: materiał Packhelp).
  • Grupa Vistula odnotowała rekordowy pod względem wzrostu sprzedaży kanału online i franczyzy - uzyskała łącznie 83 mln zł (14%) przychodów. Kanał online będzie dalej rozwijany, m.in. dzięki wdrożeniu nowego silnika e-sklepów marek grupy i outsourcing logistyki zamówień online (źródło: materiał Vistula).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy