Kosmate postrachy piratów przylatują do Polski

07-11-2007, 10:31

Lucky i Flo - dwa czarne labradory, które wywęszyły niejedną piracką płytę zostaną dziś zaprezentowane w Centrum Szkolenia Policji Legionowo.

O labradorach Lucky i Flo pisaliśmy już dwa lata temu. Te dwa psy zostały specjalnie przeszkolone z inicjatywy amerykańskiej organizacji MPAA, która chciała sprawdzić, czy jest możliwe takie przygotowanie psów, aby wykrywały zapach polikarbonatu i innych środków chemicznych używanych do produkcji pirackich płyt.

Całkowity koszt szkolenia wyniósł około 17 tys. dolarów. Po ośmiomiesięcznym szkoleniu Lucky i Flo skierowane zostały na lotnisko Stantsed w Wielkiej Brytanii gdzie pokazały, że potrafią bezbłędnie wskazać przesyłki zawierające płyty DVD, nawet jeśli były to małe ilości płyt w dużych kontenerach.

W marcu 2007 Lucky i Flo rozpoczęły służbę na Malezji, gdzie przyczyniły się do wykrycia wielu pirackich nośników. Wykrywały nie tylko pirackie płyty w paczkach, ale pomagały też w postępowaniach zmierzających do wykrycia miejsc nielegalnych tłoczni. Potem psy odwiedziły USA i Kanadę znów odnosząc sukcesy.

Warto dodać, że działania psów do tego stopnia rozwścieczyły piratów, że wyznaczyli oni nagrodę za nie nagrodę w wysokości 29 tysięcy dolarów.

Do Polski Lucky i Flo przyleciały wczoraj. Dziś o godzinie 12:00 ich umiejętności zostaną zaprezentowane w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach CSP Legionowo.

Po sukcesach w Malezji rząd tego kraju zdecydował się na stworzenie własnej psiej jednostki i powtórzenie drogiego szkolenia. Czy Polska policja zachwyci się nimi na tyle, aby podjąć podobne kroki? Tego jeszcze nie wiemy.

Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag psytag policjatag piractwotag MPAAtag Luckytag labradorytag Flo
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy