Kościół katolicki rekomenduje aplikację na iPhone'a ułatwiającą spowiedź

09-02-2011, 15:35

Choć Kościół katolicki z dużą dozą ostrożności podchodzi do nowych technologii, coraz widoczniejsze jest, że chce podążać za zainteresowaniami wiernych.

Papież jest obecny na YouTube już od dość dawna, a rok temu zachęcał nawet księży do używania blogów jako nowoczesnej formy komunikacji.

>>Czytaj także: Papież zachęca księży do blogowania

Sonda
Aplikacja ułatwiająca spowiedź to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem posunięto się jeszcze krok dalej. Jak podaje ABC, Kościół katolicki rekomenduje aplikację dla iPhone'a, która ma ułatwić spowiedź. Program kosztuje 1,99 dolara, jednak zawiodą się ci, którzy uważają, że za tak niską cenę uda im się uniknąć stresu związanego ze spowiedzią.

Narzędzie Confession ułatwia głównie ocenę swojego postępowania, wyświetlając między innymi szereg podpowiedzi i pytań, które powinniśmy rozważyć przed skorzystaniem z sakramentu. Zostaniemy odpytani między innymi o to, czy przestrzegamy wszystkich przykazań oraz z najpopularniejszych grzechów.

W programie znajdziemy też ramowy plan spowiedzi, a całość obsługuje kilka trybów w zależności od płci, a także tego, czy jesteśmy aktualnie w związku.

Aplikacja Confess
fot. iTunes - Aplikacja Confess
Jak się okazuje, dla bardzo aktywnych użytkowników stworzono także interfejs dostosowany do iPada, jak również tryb kilku użytkowników. Choć całość będzie oczywiście zabezpieczona hasłem, nie da się ukryć, że tego typu rozwiązanie może wzbudzać nadmierną ciekawość o niedoskonałości innych, a czasem nawet prowokować do grzesznej próby złamania hasła.

>> Czytaj więcej: Papież przemówi przez YouTube 


Źródło: BusinessInsider
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031