Korzystasz z aplikacji do edycji zdjęć? Te odinstaluj!

07-06-2019, 17:39

W sklepie Google Play zidentyfikowano niedawno ponad dwadzieścia aplikacji do rzekomej edycji zdjęć. Programy zostały pobrane łącznie ponad 3 miliony razy. Problem w tym, że zamiast poprawiać jakość mobilnych fotografii, serwują nam w nachalnie reklamy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Super Camera, Zoom Camera, Photo Frame Studio to nazwy kilku z ponad dwudziestu aplikacji do rzekomej edycji zdjęć, dostępnych w sklepie Google Play.

/pic/photo/oryginal/aplikacje_nie_1559921875.jpg

Według analizy Lukasa Stefanko,badacza z firmy ESET, zaraz po zainstalowaniu wspomnianych programów, pojawia się okno, które „potwierdza” poprawne działanie aplikacji. W rzeczywistości za każdym razem, gdy użytkownik odblokowuje urządzenie, wyświetlane są pełnoekranowe reklamy, które obciążają podzespoły telefonu i sprawiają, że twórcy fałszywych programów zarabiają na ich emisji. 

Ekspert radzi odinstalować wskazane aplikacje – w edycji zdjęć raczej nie pomogą. W tym celu należy wejść w telefonie w Ustawienia, następnie w Aplikacje, wybrać nazwę aplikacji i kliknąć Odinstaluj. Dla pewności warto zainstalować aplikacją antywirusową i przeskanować telefon.

Jak dodaje na Twitterze Lukas Stefanko, przekazano stosowne informacje do Google. Niestety fałszywe aplikacje na dzień dzisiejszy nadal są dostępne w Google Play.

Źródło: ESETSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.