Konto bankowe z własnym asystentem?

Marcin Cieszyński, TotalMoney 07-04-2010, 23:41

Kiedy w najlepsze trwa ostra rywalizacja o nasze rachunki bankowe, pełna obniżania opłat za prowadzenie rachunku i związane z użytkowaniem podstawowe operacje, powinniśmy wiedzieć, że istnieje alternatywa – konta z pakietami assistance.

Jeszcze od niedawna zarezerwowane dla bogatych VIP-ów, dziś konta z pakietem ubezpieczeniowym, zdrowotnym, czy na wypadek awarii samochodu bądź sprzętu domowego stają się coraz bardziej powszechne.

Kogo na to stać?

Odpowiedź zaskoczy wielu. Każdego! Konta z usługami assistance są tanie jak nigdy dotąd, od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie – dla przykładu konto z pakietem M w BNP Paribas Fortis, zawierające w sobie pomoc medyczną, techniczną w miejscu zamieszkania, assistance samochodowy w kraju i infolinię prawną, familijną oraz medyczną kosztuje zaledwie 6,50 zł miesięcznie.

Poziom wyżej

Konta z assistance są zarazem nowoczesnymi rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi. Zawierają wszystkie standardowe cechy kont osobistych, przy czym bliższe są raczej kontom internetowym – zazwyczaj oprócz opłaty za prowadzenie mamy już tylko opłatę za kartę debetową wydawaną do rachunku. Zyskujemy więc podwójnie – nie tylko mamy darmowe wsparcie techniczno-medyczne, ale również darmowe przelewy internetowe, wypłaty z ogromnej ilości bankomatów (nieraz wszystkich w kraju) czy możliwość tworzenia darmowych zleceń stałych online.

 

Porównanie wybranych kont z pakietami assistance
Bank
Nazwa pakietu
Co wchodzi w skład pakietu
Cena konta z pakietem
Alior Bank
Pomocni Fachowcy
Hydraulik, szklarz, elektryk, stolarz, ślusarz, opieka nad zwierzętami, pogwarancyjna naprawa sprzętu AGD i RTV, infolinia remontowo-budowlana, pomoc techniczna samochodowa w przypadku awarii lub wypadku na terenie UE, w tym auto zastępcze, pomoc medyczna - wizyty lekarskie i transport chorego
0 zł
Bank BGŻ
Plan Aktywny
Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie NNW, assistance samochodowy, hydraulik, ślusarz, szklarz, elektryk, naprawa sprzętu AGD i RTV, infolinia remontowo-budowlana, medyczna
15 zł
Bank Pocztowy
Konto Nestor
Pomoc elektryka, ślusarza; bezpłatna wizyta lekarska, pielęgniarska; dostawy leków i sprzętu rehabilitacyjnego, opieka pielęgniarska po hospitalizacji; bezpłatna usługa Centrum Alarmowego - informacja o dyżurach lekarzy, szpitali, godzinach otwarcia aptek; ochronę ubezpieczeniową w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego
0 zł
BNP Paribas Fortis
Konta z pakietem M, L i XL
Pomoc medyczna (M,L,XL), pomoc techniczna (M,L,XL), assistance samochodowy w kraju (M,L,XL), assistance samochodowy w Europie (XL), assistance podróżny w Europie (XL), infolinie - motoryzacyjna (XL), medyczna (M,L,XL), prawna (M,L,XL), familijna (M,L,XL), Serwis Informacyjny (M,L), serwis Tanie Zakupy (M,L), Serwis Concierge (L, XL)
M - 6,50 zł;
L - 15 zł;
XL - do negocjacji
BZ WBK
Konto Na Obcasach
Ubezpieczenie w przypadku groźnego zachorowania, Car Assistance (m.in. pomoc w naprawie samochodu, holowanie, wymiana koła), Medical Assistance (m.in. całodobowa pomoc medyczna w nagłych wypadkach), Home Assistance (m.in. ślusarz, hydraulik), infolina Assistance dla Kobiet - m.in. organizacja opiekunki do dziecka, wizyt w gabinetach kosmetycznych itp.
7 zł

 

Jeżeli zdecydujemy się na konto z pakietem, pamiętajmy, żeby przyjrzeć się regulaminom poszczególnych dodatkowych usług. Zazwyczaj podane są tam również szczegóły dotyczące cennika dodatków pakietowych – a dokładniej kwoty, której nie mogą one przekroczyć (np. 1500 zł za jednorazową wizytę lekarską).

Ale komu to potrzebne?

Konta z pakietami assistance są droższe o kilka czy kilkanaście złotych od kont klasycznych i internetowych. Jednak pakiet usług, które proponują, często może znacznie pomóc i ułatwić życie. Kobietom przypadną z pewnością do gustu możliwość zamówienia pomocy hydraulika czy rezerwacja stolika w restauracji na spotkanie z przyjaciółką. Choroby nie wybierają – a pakiet medyczny pozwala na szybką i fachową pomoc lekarską w podbramkowej sytuacji. Co więcej, możemy zostać przetransportowani do szpitala w ramach tej usługi! Zważywszy na fakt, że zdarzały się przypadki odmowy przyjazdu karetki pogotowia, jest to niezwykły plus kont z pakietami assistance. Poza tym, wiadomo, zdarzają się awarie sprzętu domowego lub samochodu, a czasem nawet najbardziej zdeterminowani panowie muszą zasięgnąć porady. Tutaj pomocą służą infolinie i możliwość zamówienia kogoś do naprawy.

Kontowy asystent na tak!

Podsumowując, konta z pakietami kosztują teraz naprawdę niedużo. Zbierają ostatnio naprawdę dobre recenzje, zarówno specjalistów świata finansów, jak i użytkowników. Trudno się dziwić – mogą naprawdę ułatwić nam życie codzienne. Warto jednak przed wyborem zapoznać się ze szczegółami ofert poszczególnych kont – mogą się one bowiem w niedużym, ale jednak znaczącym stopniu, różnić od siebie.

>> Zobacz też: Nie przepłacaj! Porównaj i wybierz najtańsze konto przez Internet!


Źródło: TotalMoney.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag poradytag porównaniatag konta bankowetag assistance
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy