Konflikt interesów zmusza Erica Schmidta do odejścia z zarządu Apple

05-08-2009, 17:52

Dyrektor generalny w Google Eric Schmidt zrezygnował w poniedziałek 3 sierpnia br. z pełnienia funkcji dyrektora zarządu w firmie Apple. Na stanowisku tym był zatrudniony od sierpnia 2006 roku.

Odejście Schmidta z Apple spowodowane zostało faktem, iż jest on również dyrektorem generalnym w firmie Google. Jak wiadomo, producent wyszukiwarki google.com wraz z nowymi produktami coraz mocniej zaznacza swoją obecność na kluczowych rynkach dla Apple.

- Eric był wspaniałym członkiem zarządu, inwestował w sukces Apple swój cenny czas, talent, pasję oraz wiedzę. Niestety, w związku z tym, że Google - wraz z systemami Android oraz Chrome OS - coraz bardziej wkracza na tereny biznesu, które są kluczowe dla Apple - wyjaśnia Steve Jobs. - Efektywność Erica jako członka zarządu znacząco by spadła, ponieważ musiałby unikać większości spotkań biznesowych w związku z konfliktem interesów.

W związku z powyższym oraz toczącym się postępowaniem wyjaśniającym Federalnej Komisji Handlu (FTC) USA, m.in. w sprawie posiadania przez konkurencyjne firmy w swoich zarządach wspólnych pracowników, Eric Schmidt i Apple zdecydowali się więc rozwiązać umowę za obopólną zgodą.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy