Konfiskata telefonu najbardziej dotkliwą karą dla nastolatków

24-11-2011, 17:40

Znaczna większość nastolatków w Wielkiej Brytanii wskazuje konfiskatę telefonu jako najbardziej dotkliwą z możliwych kar.

Według brytyjskiego The Telgraph ponad 90% nastolatków w Wielkiej Brytanii ma własny telefon komórkowy. Ponad 80% z nich właśnie brak tego urządzenia uznaje za najbardziej dotkliwą karę.

Czytaj także: Nokia Siemens zwolni 17 tys. osób

Ankietę przeprowadzono na grupie nastolatków w wieku od 11 do 18 lat. Młodzi ludzie najczęściej wykorzystują usługi komunikacyjne, jak komunikator BlackBerry Messenger (BBM) czy społecznościowe narzędzia mobilne.

Warto również zauważyć, że tylko 15% nastolatków informowało, iż rodzice zabierali im telefon średnio raz w miesiącu (w ciągu ubiegłego roku). Główną przyczyną konfiskaty mobilnych urządzeń są zbyt wysokie rachunki, które muszą opłacać dorośli. Co ciekawe, aż 10% ankietowanych podało, że ma drugi telefon, o którym nie wiedzą rodzice.

Niedawno informowaliśmy, że prawie trzy czwarte Brytyjczyków nie chciałoby, aby dzieci poniżej 12 roku życia korzystały z telefonów komórkowych. Już teraz jednak aż 80% osób w wieku od 7 do 11 lat z Wielkiej Brytanii może pochwalić się własnym urządzeniem tego typu. Jednocześnie aż 90% respondentów przyznaje, że telefony mogą się przydać najmłodszym w sytuacjach awaryjnych.

Czytaj także: Chińczycy kupują więcej telefonów niż mieszkańcy USA


Następny artykuł » zamknij

Fiasko fuzji AT&T i T-Mobile?

Źródło: The Telegraph
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy