Konferencja Next Generation Security 2012 jest już za nami

PATRONAT MEDIALNY 06-11-2012, 07:42

Dwudniowe spotkanie w Krakowie przyciągnęło ponad 100 specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa z całej Polski. Uczestnicy konferencji w dniach 17-18 października dyskutowali o bieżących zagadnieniach z dziedziny bezpieczeństwa IT.

Jako prelegenci wystąpili przedstawiciele największych firm związanych z bezpieczeństwem IT. Szeroko została poruszona tematyka świadomości zagrożeń wśród pracowników przedsiębiorstw, zagadnień związanych z BYOD, czyli użytkowaniem własnych urządzeń w pracy przez pracowników, ataków DDoS na przedsiębiorstwa i instytucje, incydentów bezpieczeństwa oraz sprzętowych rozwiązań zabezpieczających strukturę IT.

Jak wynika z ankiet, wypełnionych po konferencji, największym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia: Tomasza Pietrzyka z firmy McAfee, który opisywał zaawansowane metody ataków, polegające na użyciu wielu etapów i różnych technologii; Raymonda Friedmana z Mile2, który skupił się na tematyce APT (Advanced Persistent Threats), w dalszej kolejności Mariusza Stawowskiego z Check Pointa oraz Wojciecha Dworakowskiego reprezentującego SecuRing.

Te same ankiety przekazują też informacje, że aż 43% oceniło konferencję bardzo dobrze, 51% dobrze, 6% przeciętnie.

Na zakończenie konferencji wśród uczestników został rozlosowany tablet CTAB2 oraz inne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Organizatorem konferencji było Compendium Centrum Edukacyjne.

Raymond Friedman

Raymond Friedmand podczas prelekcji, fot. Compendium Centrum Edukacyjne


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Next Generation Securitytag konferencje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy