Komunikator od IBM otwiera się na świat za sprawą Google?

25-01-2006, 16:09

Wkrótce po głośnym otwarciu się komunikatora Google Talk (opartego na protokole Jabber XMPP) IBM ogłosił, że i jego IM będzie komunikował się z innymi serwerami.

IBM planuje umożliwić użytkownikom swojego komunikatora możliwość rozmowy z sieciami takimi jak Google (Jabber), Yahoo, czy America Online (AIM). Wszystko za sprawą specjalnej i - jak zapewnia firma - bezpiecznej bramki.

Lotus Sametime to oprogramowanie IBM służące do komunikacji, które jest wykorzystywane przez 20 milionów użytkowników, głównie biznesowych. Według IBM-u korzysta z niego 60% ze 100 największych firm na świecie.

IBM ogłosił także, że udostępni nową wersją swojego komunikatora dla systemów linuksowych. Dodatkowo, Big Blue planuje nawiązać mocniejszą współpracę z eBay'em, właścicielem komunikatora Skype.

Dziwić może brak wsparcia dla popularnego MSN, komunikatora Microsoftu. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, iż to właśnie Microsoft jest głównym rywalem IBM, wszystko staje się jasne. Pamiętać należy również, że te dwie firmy utrzymywały dość burzliwe stosunki od samego początku ery IT...

Źródło: Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag MSNtag Linuxtag IMtag IBMtag Google Talktag Googletag AIM
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy