Komputer zakładany na głowę od Motoroli. To nie są okulary - wideo

04-12-2012, 12:34

Komputer Motoroli zakładany na głowę to nie jest efektowny gadżet w kształcie okularów. Jest to jednak przykład dostępnego już dziś rozwiązania z zakresu wearable computingu, czyli komputerów noszonych na sobie a nie przy sobie.

Niektórzy obserwatorzy rynku twierdzą, że wchodzimy w epokę tzw. wearable computingu, czyli urządzeń inteligentnych, które będziemy na siebie zakładać, a nie tylko przy sobie nosić. Krokiem w tę stronę są zaprezentowane w tym roku okulary Google Glass oraz podobny pomysł Microsoftu

Motorola HC1

Swoje trzy grosze do tematu dorzuciła Motorola, która zaprezentowała komputer mobilny HC1 przeznaczony do noszenia na głowie. Urządzenie prezentuje obrazek poniżej oraz film pod tekstem.

zdjęcie

 

Komputer HC1 przeznaczony jest do zastosowań takich, jak obsługa techniczna, naprawy, remonty i przeglądy (tzw. usługi MRO), szkolenia oraz symulacje. Jest adresowany do firm i instytucji z takich sektorów jak telekomunikacja, lotnictwo czy obronność.

Wystarczy się połączyć

Urządzenie posiada opracowany przez firmę Kopin Corporation mikroekran, który zapewnia pole widzenia odpowiadające ekranowi 15-calowego laptopa.

Komputer może dawać dostęp do dokumentów, a po połączeniu przez Wi-Fi lub Bluetooth z urządzeniami mobilnymi Motorola MC75A, MC65, ES400 lub mobilnym hotspotem umożliwia wymianę danych. Kiedy HC1 jest połączony z urządzeniem WAN podłączonym do zdalnej sieci, mobilni pracownicy mogą prowadzić rozmowy i korzystać z danych GPS.

We wnętrzu urządzenia kryje się procesor 800 Mhz (dwurdzeniowy), 512 MB RAM oraz system Windows CE. Pamięć urządzenia to zaledwie 512 MB, ale obsługuje ono karty micro SD do 32 GB. Ciekawe jest to, że urządzeniem można sterować nie tylko głosem, ale także ruchami głowy np. przy przewijaniu dokumentów. 

Sonda
Chciałbyś nosić komputer na głowie?
  • tak
  • nie
  • po co na głowie? nie lepiej w środku?
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Kamera do współpracy

Do urządzenia można podłączyć opcjonalną kamerę, która służy do przesyłania zdjęć lub filmów wideo, umożliwiając szybką i efektywną współpracę między personelem terenowym.

HC1 będzie dostępny z kontraktem serwisowym Service from the Start with Comprehensive Coverage, obejmującym ochronę przed zwykłym zużyciem, a także przypadkowym uszkodzeniem komponentów wewnętrznych i zewnętrznych.

W przeszłości słyszeliśmy o wielu nowinkach, które mogą uczynić urządzenia przenośne bardziej zdatnymi do noszenia jako element ubrania. Przykładowo Nokia pokazała elastyczny telefon, po czym podobne urządzenia zaprezentował Samsung. Koreański producent pokazywał też przezroczysty ekran.

Poniżej film prezentujący urządzenie Motorola HC1.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy