Komórki w samolotach jednak niegroźne? British Airways rozluźnia przepisy

26-06-2013, 23:57

Korzystanie ze smartfona na pokładzie samolotu grozi katastrofą? British Airways tak nie uważa.

British Airways jako pierwsze linie lotnicze w Europie rozluźniły przepisy związane z wykorzystywaniem telefonów komórkowych na pokładzie samolotu. By dać pasażerom "kilka dodatkowych minut", które mogą pomóc np. w przygotowaniu się do spotkania, będą oni mogli korzystać z telefonu od razu po wylądowaniu.

Dreamliner

Początek zmian w Europie

Brytyjskie linie lotnicze jako pierwsze w Europie zdecydowały się na rozluźnienie przepisów, jednak w innych częściach świata również można było obserwować podobne kroki. Choć jest to ruch w dobrym kierunku, wciąż większość restrykcji została utrzymana (np. konieczność wyłączania wszystkich elektronicznych urządzeń aż do osiągnięcia pułapu 3 km).

Sonda
Chciałbyś korzystać z internetu w samolocie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Od dawna trwają badania sprawdzające, czy telefony faktycznie mogą zakłócić pracę elektroniki samolotu. Bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące wykorzystywania mobilnych urządzeń w powietrzu powstawały wiele lat temu, a dziś korzystać możemy już ze znacznie bardziej precyzyjnych technologii łączności.

Linie lotnicze liczą obecnie przede wszystkim na przyciągnięcie dodatkowych pasażerów, jednak w przyszłości mogą również zarabiać np. na udostępnianiu Wi-Fi w samolocie. Projektowi tego typu już teraz przygląda się brytyjski regulator CAA, a więc surfowanie w przestworzach może wkrótce stać się całkiem realne.


Źródło: BBC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wi-Fitag siecitag samolotytag samolottag internettag British Airwaystag 3G
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy