Komórka z Google na pokładzie

07-01-2006, 00:48

Znany producent urządzeń telekomunikacyjnych, Motorola, zamierza rozpocząć produkcję nowego modelu telefonu komórkowego, którego główną zaletą mają być wbudowane funkcje umożliwiające wygodne korzystanie z wyszukiwarki Google.

System operacyjny telefonu wyposażony zostanie w specjalną ikonę pozwalającą na szybkie i sprawne skorzystanie z najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie.

Obecnie, w pełni i bez przeszkód korzystać z wyszukiwania informacji za pomocą Google mogą jedynie szczęśliwcy, posiadający na swoich telefonach zainstalowaną przeglądarkę sieci WWW.

Koszty porozumienia pomiędzy firmami, podobnie jak szczegółowe dane dot. modeli telefonów z Google na pokładzie nie zostały jeszcze ujawnione. Na marginesie warto dodać, iż Motorola prowadzi podobne rozmowy także z innym dużym portalem - Yahoo.

Nie trzeba jednak czekać na nowy model Motoroli by skorzystać z wyszukiwarki Google na telefonie komórkowym - nawet tym bez zainstalowanej przeglądarki internetowej. Kalifornijski gigant dawno temu przygotował szereg specjalnych usług dla abonentów sieci komórkowych.

Google odpytywać możemy m.in. poprzez standardowe wiadomości SMS.. Na komórki dostępna jest także wersja offline serwisu Google Local Search. Firma Google jest również właścicielem specjalnego serwisu pod nazwą Dodgeball dla użytkowników telefonów komórkowych, umożliwiającym między innymi geolokalizację osób za pomocą sieci GSM.

Niestety, wszystkie usługi dostępne są póki co jedynie za oceanem... Obserwując jednak dynamikę rozwoju Google można się spodziewać, że niebawem przełom nastąpi również i na rynku Polskim.

Następny artykuł » zamknij

Wikipedia po śląsku?

Źródło: Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag usługitag Motorolatag Google
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031