Kolejny pracownik Foxconn wyskoczył z okna

20-07-2011, 16:12

To już czternasty robotnik firmy, który w tym roku odebrał sobie życie.

Foxconn zapowiedział niedawno, że szuka prostszych sposobów na budowę iPadów, co miało pomóc w dostarczaniu jeszcze większej ilości tego typu urządzeń.

>>Czytaj także: Foxconn szuka prostych sposobów na budowę iPadów

Sonda
Foxconn należycie dba o swoich pracowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Chińskie media poinformowały, że już 14 pracownik firmy w tym roku popełnił samobójstwo, wyskakując z okna fabryki. Na swoje życie targają się głównie robotnicy, którzy przybyli do pracy z odległych rejonów Chin.

Już na początku roku zarząd Foxconn zdecydował o podwyższeniu minimalnej płacy w fabryce. Niestety niewiele to dało, a gdy zjawisko zaczęło się nasilać, wokół budynków rozciągnięto nawet siatki, które miały wyłapywać potencjalnych samobójców.

Koncern zapowiedział jakiś czas temu również zatrudnienie psychologów, a pracownicy zostali podzieleni na 50-osobowe grupy, gdzie mieli się wzajemnie obserwować i wspierać. Warunki pracy w koncernie wciąż pozostawiają jednak wiele do życzenia. Obecnie średnie wynagrodzenie wynosi zaledwie 290 dol. miesięcznie.

Firmie produkującej m.in. urządzenia Apple'a, Sony czy Nokii, zarzuca się też stosowanie "żołnierskiej dyscypliny" oraz ciągłe zwiększanie prędkości pracy. Według doniesień działaczy na rzecz ochrony praw pracy robotnicy Foxconn z wycieńczenia niemal ze sobą nie rozmawiają.

>>Czytaj także: Fabryka iPadów, w której doszło do wybuchu, wznawia produkcję


Źródło: ChannelNewAsia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Sonytag samobójstwotag pracownicytag pracatag Nokiatag iPadtag Foxconntag Chinytag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031