Kolejny kraj chce odłączać internautów od Sieci?

30-06-2008, 21:30

Niepokojące wieści nadchodzą zza Kanału La Manche. Pojawiły się pierwsze sygnały, że największy brytyjski operator telekomunikacyjny - British Telecom - będzie odłączać internautów pobierających nielegalnie pliki zabezpieczone prawami autorskimi.

Już nie tylko Francja, ale także Wielka Brytania zamierza walczyć z piractwem w internecie w sposób bezpardonowy. Niedawno informowaliśmy, że francuski rząd przyjął projekt nowej ustawy, na mocy której możliwe będzie odłączanie dostępu do internetu nawet na rok osobom, które będą notorycznie nielegalnie pobierać z internetu pliki zabezpieczone prawami autorskimi.

Osoba, która podejrzewana będzie o tego typu praktyki otrzyma trzy pisemne upomnienia, przy czym ostatnie będzie równoznaczne z odcięciem dostępu. Jak informuje News.Torrent.Pl z podobnymi planami nosi się największy operator na Wyspach Brytyjskich - British Telecom.

Firma niedawno zaczęła wysyłać swoim klientom listy, w których informuje, że w przypadku dalszego udostępniania plików w internecie, dostęp do Sieci zostanie odcięty. Sam operator odmówił komentarza co do planów odłączania internautów.

Jednak przedstawiciele brytyjskiego przemysłu muzycznego podkreślają, że trwają zaawansowane rozmowy z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w Zjednoczonym Królestwie. Ewentualne porozumienie, zawarte także z rządem brytyjskim, przewidywałoby analogiczne do francuskich sankcje.

Francja, która 1 lipca przejmuje przewodnictwo w Unii Europejskiej już zapowiedziała ustami swej minister kultury Christine Albanel, że skorzysta z tej okazji, by zachęcić inne państwa członkowskie do wprowadzenia podobnych uregulowań. Co jednak istotne w łonie samej Unii nie ma zgody co do tego, czy karać internautów poprzez odłączanie im dostępu do internetu. W kwietniu br. zdecydowanie przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedział się Parlament Europejski.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930