Kody z SMS-ów zastąpią znaczki pocztowe

10-03-2011, 17:27

Tradycyjne listy, które wysyłali do siebie znajomi zostały w dużej części wyparte przez nowe formy komunikacji. Technologia ułatwi jednak teraz wysyłanie także zwykłych przesyłek.

Podczas gdy Poczta Polska wciąż boryka się z wieloma trudnościami, nasi zamorscy sąsiedzi intensywnie myślą nad tym, jak ułatwić życie swoim klientom.

>>Czytaj także: Inteligentne etykiety ułatwią zapanowanie nad pocztą w Gmailu

Sonda
SMS-y zamiast znaczków powinny funkcjonować w Polsce?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

O ciekawym pomyśle donosi szwedzki serwis The Local, który zakładałby eliminację znaczków pocztowych dla przesyłek do dwóch kilogramów. Zamiast marnować papier i tracić pieniądze na dystrybucję znaczków, urzędy pocztowe w Szwecji mają zachęcać do wykorzystywania w zamian kodów SMS.

Procedura jest bardzo łatwa i ma się sprowadzać do wysłania specjalnego hasła na odpowiedni numer. Jako wiadomość zwrotną otrzymujemy wtedy kod, który należy przepisać na kopercie zamiast znaczka. Zostanie on zinterpretowany w odpowiedni sposób przez maszyny odpowiedzialne za sortowanie listów.

Podobne reguły mają obowiązywać w Danii już od 1 kwietnia, jednak tam przesyłka oznakowana w ten sposób będzie mogła ważyć maksymalnie 50 gramów. Warto podkreślić, że w Skandynawii SMS-y mają kosztować tyle samo, co znaczki, co nie jest jednak regułą w innych europejskich państwach.

>>Czytaj także: Opera otwiera sklep z aplikacjami dla większości platform mobilnych


Następny artykuł » zamknij

Kinect bije rekord Guinnessa

Źródło: The Local
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy