Kodak wstrzymuje rozmowy o finansowaniu upadłości

13-01-2012, 13:47

Rozmowy, które Kodak prowadził z Citigroup na temat finansowania nierentownej działalności, zostały tymczasowo wstrzymane - dowiedział się serwis Bloomberg.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zamiast kosztownego finansowania Kodak może szukać w najbliższym czasie ochrony u swoich wierzycieli, a później próbować sprzedać swoje portfolio patentów. Firma chce w ten sposób zdobyć około miliarda dolarów.

Czytaj także: Kodak pozywa Apple i RIM

Na początku roku agencja Moody's obniżyła rating Kodaka, zwracając uwagę na "zwiększające się prawdopodobieństwo bankructwa", ale również pogorszenie się płynności finansowej firmy. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej szefostwo korporacji zapewniało, że "nie ma w planach składania wniosku o upadłość".

Kilka dni temu Kodak zapowiedział reorganizację firmy, co niezwykle ucieszyło inwestorów. Pracownicy mają zostać podzieleni na dwa główne segmenty, a nie - jak obecnie - na trzy. Korporacja chce w ten sposób poprawić swoje wyniki finansowe już w pierwszym kwartale tego roku.

Według wielu analityków jedynym ratunkiem dla Kodaka jest sprzedaż ogromnej liczby patentów, co rozważano już w ubiegłym roku. Szacuje się, że aktywa takie warte mogą być nawet 3 miliardy dolarów, a nieoficjalne doniesienia wskazują, że informatyczni giganci już teraz "ustawiają się po nie w kolejce".

Czytaj także: Patenty pozwolą Kodakowi przetrwać?


Źródło: Bloomberg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.