(akt.) Kinect: Posiadacze Xbox 360 polubią ruch (wideo)

15-06-2010, 07:29

Microsoft zaprezentował wczoraj Kinect, czyli technologię sterowania konsolą gier za pomocą ruchów ciała. Wcześniej była ona znana pod nazwą kodową "Natal". Wygląda na to, że mamy dobry okres na nowości w zakresie "naturalnego interfejsu".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rozwiązanie Kinect zostało zaprezentowane na targach Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles. Pozwala ono na sterowanie grą wyłącznie za pomocą ruchów ciała. Jak stwierdził Mike Delman z Microsoftu, "Ty stajesz się kontrolerem".

Kinect jest urządzeniem stosunkowo niewielkich rozmiarów, które jest podłączane bezpośrednio do konsoli. W urządzeniu znajdują się czujniki dźwięku, kamera i rozwiązania do wykrywania ruchu, które potrafią śledzić 48 punktów ruchu na ciele człowieka. Kinect jest w stanie rozpoznawać twarze i głosy graczy.

Kontroler Kinect na tle Xboksa 360
fot. Microsoft - Kontroler Kinect na tle Xboksa 360

Kinect wykrywa ruchy ciała z prędkością 30 klatek na sekundę. Microsoft zapewnia, że urządzenie działa dobrze niezależnie od ubioru gracza i wystroju otoczenia.

Znany wcześniej jako "projekt Natal" Kinect był zapowiadany kilkakrotnie na różnych imprezach. Generalnie jednak Microsoft stara się zachowywać tajemnicę co do szczegółów i powoli ujawnia kolejne informacje.

Microsoft ma jeszcze dziś podać szczegóły dotyczące Kinect - cenę oraz datę premiery. Wiele osób spodziewa się, że urządzenie trafi na rynek w okresie przedświątecznym.

>>> Czytaj: Gesty bez dotyku w urządzeniach z Androidem (wideo)

W przypadku gier nie trzeba się zastanawiać, czy interfejs ruchowy ma sens. W grze chodzi o zabawę, a sterowanie np. latającym pojazdem dzięki ruchom ciała jest zabawne.

Microsoft nie chce jednak adresować nowego produktu do najbardziej zagorzałych graczy. Ambicją firmy jest uczynienie z Kinect urządzenia rodzinnego, które zapewni rozrywkę rodzicom, młodzieży, małym dzieciom i nawet dziadkom. Takie podejście ma zresztą sens - osoby niemające wprawy w posługiwaniu się tradycyjnymi kontrolerami mogą odnaleźć w sobie żyłkę gracza dzięki Kinect.

AKTUALIZACJA

Microsoft ujawnił, że Kinect pojawi się na rynku 4 listopada wraz z sześcioma grami. Będą to m.in. pozycje dla fanów wyścigów i gier sportowych. Bardzo ciekawa propozycja to Kinect Animals - umożliwi ona graczowi interakcję z wirtualnymi zwierzętami, które będą reagować na gesty i głos.

Poniżej jeden z filmów prezentujących nową technologię. Więcej filmów można znaleźć na stronie Microsoftu.


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.